Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 02, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Wyborcza" uruchamia trzeci serwis lokalny - w Koszalinie

"Wyborcza" miała swoją redakcję w Koszalinie w latach 90. (fot. materiały prasowe)

W środę "Gazeta Wyborcza" uruchamia serwis w Koszalinie. To trzydziesty w ogóle, a trzeci otwarty w ostatnich miesiącach lokalny oddział "GW".

Treści do serwisu będą przygotowywać Bogdan Stech i Magda Omilianowicz, wspierani przez szczeciński zespół "GW", kierowany przez Jerzego Połowniaka. To powrót dziennika do Koszalina, który w latach 90. ubiegłego wieku miał tutaj swoją redakcję. Od kilku lat w piątkowych wydaniach "Tygodnika Szczecin", dostępnego na całym Pomorzu Zachodnim z "Wyborczą", cyklicznie ukazują się tematyczne strony "Wieści z Koszalina".

- To już trzydziesty serwis lokalny "Wyborczej" i trzeci uruchomiony w tym roku - po wałbrzyskim i zakopiańskim – stwierdza, cytowany w komunikacie prasowym, Mikołaj Chrzan, zastępca redaktora naczelnego "GW" i szef redakcji lokalnych.

Bogdan Stech jest dziennikarzem prasowym nieprzerwanie od 1998 roku. Pracował m.in. w "Głosie Pomorza" i "Głosie Koszalińskim".  Ostatnio był związany z koszalińskim oddziałem "Super Expressu".

Magda Omilianowicz jest dziennikarką oraz autorką 15 książek reporterskich i podróżniczych. Pisała m.in. dla "Głosu Koszalińskiego", "Polityki", nowojorskiego "Kuriera Plus" i holenderskiego "Reve", a także dla podroze.gazeta.pl. Od pół roku jest redaktorką naczelną miesięcznika "Dialog ART" działającego przy Teatrze Dialog w Koszalinie.

Na inaugurację serwisu w Koszalinie "Wyborcza" przygotowała artykuły m.in. o koszalińskim amfiteatrze, o zapomnianych planach budowy Beach City w Mielnie, atrakcjach turystycznych w okolicach Koszalina oraz o Eryku Pomorskim z Darłowa, królu Szwecji, Danii i Norwegii.

Nowy serwis będzie promowany w radiu i internecie. Ponadto 2 czerwca mieszkańcy Koszalina znajdą w skrzynkach pocztowych poświęcone mu specjalne papierowe wydanie "GW" .

Według raportu finansowego Agory za pierwszy kwartał tego roku w marcu liczba subskrypcji cyfrowych "Wyborczej" wyniosła ogółem 258 tys. 

(PTD, 02.06.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.