Dział: PRASA

Dodano: Maj 31, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kolejne odejścia z "Gazety Wrocławskiej"

Polska Press Grupa została przejęta przez kontrolowany przez państwo koncern PKN Orlen (fot. Piotr Molecki/East News)

Z "Gazety Wrocławskiej" (Polska Press) odchodzi dziennikarka miejska Małgorzata Moczulska i wydawca online Artur Szkudlarek.

- Powodów było kilka, a głównym zmiana właściciela i to, że nie było wiadomo, co z nami będzie dalej - mówi Małgorzata Moczulska, dziennikarka ze Świdnicy. W "Gazecie Wrocławskiej" pracowała 17 lat.

- Złożyłem wypowiedzenie - potwierdza Artur Szkudlarek, wydawca online w "Gazecie Wrocławskiej". W Polska Press pracuje od marca 2012 roku, a wcześniej w latach 2001-2004.

Z "Gazety Wrocławskiej" odchodzi również dziennikarz Marcin Rybak i redaktor naczelny Arkadiusz Franas. Od czerwca redaktorką naczelną dziennika będzie Alicja Giedroyć-Skiba. W sumie od momentu zakupu Polska Press przez Orlen w redakcjach grupy zmieniono jeszcze dziewięciu naczelnych: w "Polska Metropolia Warszawska" (Wojciech Rogacin za Pawła Siennickiego), "Dzienniku Zachodnim" (Grzegorz Gajda za Marka Twaroga), "Dzienniku Polskim" i "Gazecie Krakowskiej" (Wojciech Mucha za Jerzego Sułowskiego), "Nowinach" (Arkadiusz Rogowski za Stanisława Sowę), "Kurierze Lubelskim" (Wojciech Pokora za Wojciecha Harpulę), "Expressie Bydgoskim", "Gazecie Pomorskiej" i "Nowościach Dzienniku Toruńskim" (Marcin Habel za Tomasza Pietraszka), "Gazecie Lubuskiej" (Jakub Życzkowski za Szymona Kozicę), "Głosie Wielkopolski" (Wojciech Wybranowski za Adama Pawłowskiego) oraz dwumiesięczniku "Nasza Historia" (Tadeusz Płużański za Wojciecha Rogacina).

(KOZ, 31.05.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.