Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 27, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sąd: Michał Adamczyk musi usunąć wpis o "defraudacji" Romana Giertycha

Michał Adamczyk musi usunąć z Twittera wpis o Romanie Giertychu (fot. materiały prasowe/TVP)

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w ramach zabezpieczenia procesowego nakazał usunąć twitterowy wpis Michała Adamczyka o mecenasie Romanie Giertychu. Były wicepremier w grudniu ubiegłego roku pozwał prowadzącego "Wiadomości" TVP 1. 

Sprawa dotyczy wpisu na Twitterze Michała Adamczyka z 6 grudnia 2020 roku o treści: "Pewien mecenas, który miał mieć końskie zdrowie, a jednak zemdlał na zawołanie, próbuje teraz przekonać, że kupno willi we Włoszech, defraudacja 92 mln zł i przyjęcie wielomilionowych korzyści finansowych nie mają żadnego znaczenia, bo teraz trzeba zrobić ukraiński Majdan".

Prowadzący "Wiadomości" TVP 1 nawiązał w ten sposób do przeszukania Centralnego Biura Antykorupcyjnego w domu i kancelarii Romana Giertycha z 15 października ub.r. W grudniu Sąd Rejonowy w Poznaniu uznał rewizję w domu i kancelarii Giertycha za bezprawną.

W tym samym dniu, w którym Adamczyk skrytykował Giertycha na Twitterze, mecenas zapowiedział pozwanie go za naruszenie dóbr osobistych. Sąd Okręgowy Warszawa-Praga 4 maja jako środek zabezpieczający w procesie nakazał dziennikarzowi TVP usunięcie z Twittera wpisu z 6 grudnia. Jednocześnie zakazał Adamczykowi przez rok publikowania o "defraudacjach środków pieniężnych i przyjęcia wielomilionowych korzyści finansowych" przez Giertycha. 

O decyzji sądu poinformował w środę na Twittrze mecenas Giertych.

(PTD, 27.05.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.