Dział: PRASA

Dodano: Maj 21, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wiceszef Radia Zachód nowym redaktorem naczelnym "Gazety Lubuskiej"

Życzkowski od 2016 r. jest wiceszefem Radia Zachód (screen: YouTube/Radio Zielona Góra)

Janusz Życzkowski, dotychczas dziennikarz Polskiego Radia Zachód, od 1 czerwca zostanie redaktorem naczelnym "Gazety Lubuskiej" (Polska Press Grupa). Odwołany z tej funkcji Szymon Kozica pozostanie w zespole dziennika. 

Z nieoficjalnych informacji "Press" wynika, że decyzja o wymianie redaktora naczelnego w "Gazecie Lubuskiej" nastąpiła po piątkowej wizycie Doroty Kani, członkini zarządu Polska Press, w oddziale koncernu prasowego w Zielonej Górze.

Dotychczasowy redaktor naczelny dziennika Szymon Kozica pozostanie w zespole "Gazety Lubuskiej" jako szef działu Sport. W kierowaniu tytułem zastąpi go Janusz Życzkowski, który od 2009 roku pracuje w Polskim Radiu Zachód w Zielonej Górze, a od 2016 roku jak zastępca redaktora naczelnego. W latach 2002-2008 roku był redaktorem naczelnym lokalnej redakcji Radio Plus.

W latach 1997 – 2003 związany m.in. z RMF FM, Radiem Złote Przeboje i Telewizją Przewodową Zielona Góra. W 2008 roku, z ramienia Informacyjnej Agencji Radiowej, Życzkowski był korespondentem z terenu Azji Południowo - Wschodniej w Malezji.

Odwołanie Kozicy to ósma wymiana redaktora naczelnego od momentu zakupu Polska Press przez PKN Orlen. Do tej pory zmiany przeprowadzono w "Polska Metropolia Warszawska" (Wojciech Rogacin za Pawła Siennickiego), "Dzienniku Zachodnim" (Grzegorz Gajda za Marka Twaroga), "Dzienniku Polskim" i "Gazecie Krakowskiej" (Wojciech Mucha za Jerzego Sułowskiego), "Nowinach" (Arkadiusz Rogowski za Stanisława Sowę), "Kurierze Lubelskim" (Wojciech Pokora za Wojciecha Harpulę), "Expressie Bydgoskim", "Gazecie Pomorskiej" i "Nowościach Dzienniku Toruńskim" (Marcin Habel za Tomasza Pietraszka) oraz dwumiesięczniku "Nasza Historia" (Tadeusz Płużański za Wojciecha Rogacina).

Według danych Polskiego Badania Czytelnictwa (PBC), średnia sprzedaż ogółem "Gazety Lubuskiej" w marcu wyniosła 7980 egz.

(PTD, 21.05.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.