Dział: PUBLIC RELATIONS

Dodano: Maj 19, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Filip Chajzer pomógł uzbierać 9,5 mln zł na kosztowne leczenie chłopca

W akcję włączyły się takie marki, jak Costa Coffee, Green Cafe Nero, Grycan czy Coffee and Sons (screen Instagram/filip_chajzer)

Prezenter telewizyjny Filip Chajzer zorganizował akcję charytatywną na leczenie 12-letniego Wiktora Lewickiego z Międzyzdrojów. Dzięki jego zaangażowaniu udało się uzbierać pożądaną kwotę 9,5 mln zł.

Chłopiec potrzebuje pieniędzy na operację guza mózgu, która może odbyć się w Stanach Zjednoczonych. Po tym, jak w ub. tygodniu do wpłat dla Wiktora zachęcał w mediach społecznościowych Filip Chajzer, w pierwszą dobę kwota pieniędzy zebranych na stronie Siepomaga.pl zwiększyła się o milion złotych. Następnie prezenter zorganizował akcję „Kawka Victoria”.

- „Kiedy ostatnio rzuciłem hasło wspólnej kawy na przekór nienawiści napisały do mnie setki kawiarni. Teraz już wiem co z tym zrobić” - poinformował Chajzer w mediach społecznościowych, zachęcając tym kawiarnie i restauracje, aby w sobotę 15 maja (pierwszym dniu po zniesieniu lockdownu) dopisały do menu kawę „Victoria”. Dochód z jej sprzedaży w całości trafi na konto Wiktora Lewickiego. Ponadto Filip Chajzer wcielił się tego dnia w rolę baristy w jednej z warszawskich kawiarni.

W akcję włączyły się takie marki, jak Costa Coffee, Green Cafe Nero, Grycan czy Coffee and Sons (post z nazwami tych marek, opublikowany na profilu instagramowym Chajzera ma już ponad 12 mln polubień). W poniedziałek 17 maja udało się osiągnąć cel - 9,5 mln zł. Po tym wydarzeniu Filip Chajzer opublikował na Instagramie post, w którym napisał, że od stycznia 2020 roku walczy z depresją.

(IKO, 19.05.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.