Dział: PRASA

Dodano: Maj 18, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tomasz Przybek nowym prezesem Polska Press

Polska Press od marca jest w rękach Orlenu (fot. Piotr Molecki/East News)

Nowym prezesem zarządu Polska Press Grupa został Tomasz Przybek, były prezes Fratria (wydawca tygodnika "Sieci"). Rekrutacja na nowego szefa koncernu prasowego w rękach Orlenu trwało tylko cztery dni.

Nowym prezesem zarządu Polska Press Grupa został Tomasz Przybek, były prezes Fratria (wydawca tygodnika "Sieci"). Rekrutacja na nowego szefa koncernu prasowego w rękach Orlenu trwało tylko cztery dni.

Postępowanie w sprawie nowego prezesa Polska Press trwało od 13 do 16 maja. We wtorek przed południem spółka podała komunikat, że rekrutacja zakończyła się wyborem Tomasza Przybka. 

- Zdecydowanie będę stawiał na wzmocnienie firmy szczególnie w regionach. Jakość pracy, procesów, organizacji to moje priorytety. Najważniejsi są jednak ci, którzy tworzą firmę, czyli jej pracownicy. To im chcę poświęcić największą uwagę, wspierać ich i z nimi budować rozwój firmy – mówi cytowany w komunikacie prasowym Tomasz Przybek.

Dotychczasowym prezesem zarządu Polska Press był Marcin Dec, jednocześnie prezes domu mediowego Sigma Bis. Pełnił tę funkcję od 14 kwietnia i zastąpił na tym stanowisku Dorotę Stanek. Od marca właścicielem Polska Press jest Orlen, koncern naftowy kontrolowany przez Skarb Państwa.

Tomasz Przybek od września 2020 r. kierował spółką Armatura Kraków. Z kolei od października 2019 r. do września ubiegłego roku zasiadał w radzie nadzorczej RUCH-u (obecnie w rękach Orlenu). Wcześniej przez lata związany z branżą medialną na poziomie menedżerskim. Od stycznia do października 2018 r. był członkiem zarządu Polskiej Agencji Prasowej i odpowiadał za finalizację fuzji Agencji z Przedsiębiorstwem Wydawniczym "Rzeczpospolita". Wcześniej od lipca 2016 do października 2018 r. jednoosobowo kierował Przedsiębiorstwem Wydawniczym "Rzeczpospolita".

Z kolei od czerwca 2012 do lipca 2016 r. pełnił funkcję prezesa zarządu spółki Fratria, w tym za wprowadzenie na rynek tygodnika "Sieci", miesięcznika "wSieci Historii" i portali wpolityce.pl i wgospodarce.pl. Wcześniej, od października 1999 do grudnia 2005 r. Przybek był zastępcą dyrektora sprzedaży w oddziale Prasa Bałtycka grupie Polskapresse (obecnie Polska Press Grupa).

(PTD, 18.05.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.