Dział: INTERNET

Dodano: Maj 04, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jastrzębowski na 15 maja zapowiada restart Salon24.pl

Sławomir Jastrzębowski od 2007 do 2018 roku był redaktorem naczelnym "Super Expressu" (screen: YouTube/Monika Jaruzelska zaprasza)

Sławomir Jastrzębowski, dotychczas partner w agencji R4S, potwierdził, że kupił serwis Salon24.pl. Jego redaktorem naczelnym został Piotr Paciorek, a do zespołu dołączył Marcin Dobski (dotychczas "Wprost"). 

Sławomir Jastrzębowski, dotychczas partner w agencji R4S, potwierdził, że kupił serwis Salon24.pl. Jego redaktorem naczelnym został Piotr Paciorek, a do zespołu dołączył Marcin Dobski (dotychczas "Wprost"). 

W połowie kwietnia "Presserwis" podał, że Jastrzębowski zamierza przejąć Salon24.pl, po odejściu z agencji R4S. W rozmowie z Moniką Jaruzelską, którą opublikowano w YouTube, Jastrzębowski potwierdził, że kupił serwis, bo wydaje mu się, że "ma olbrzymi potencjał". Poinformował, że redaktorem naczelnym Salon24.pl będzie Piotr Paciorek - były szef wydawców serwisu Polsatnews.pl (odszedł stamtąd w październiku 2020 roku) oraz były dziennikarz "Dziennika Bałtyckiego" i Wirtualnej Polski.

- Salon24.pl w nowej odsłonie startuje 15 maja. Nie zabraknie tekstów autorskich, wiadomości i publicystyki. Nie rezygnujemy również z blogów - mówi Jastrzębowski. Zapowiada transfery do serwisu. W piątek informację o przejściu do Salon24.pl przekazał na Twitterze Marcin Dobski, dotychczas dziennikarz "Wprost".

Dotychczasowym wydawcą Salon24.pl była spółka Web Content Hub. Według ostatniego sprawozdania finansowego złożonego w KRS w 2019 roku miała 392,8 tys. zł przychodów i 143,5 tys. zł straty netto. Jedynym udziałowcem była Bogna Janke, dziennikarka i prywatnie żona Igora Jankego, który 15 lat temu założył Salon24.pl. Najpierw była to platforma blogowa popularna wśród konserwatywnych autorów, a później także serwis informacyjny. Do 2018 roku Janke zasiadał w radzie nadzorczej Salon24.pl. Zrezygnował z tej funkcji, kiedy ujawniono, że spółka obracająca długami GetBack promowała się w serwisie i wspierała prowadzony przez Jankego Instytut Wolności.

(PTD, 04.05.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.