Dział: PRASA

Dodano: Maj 04, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Michnik apeluje do czytelników "Dagens Nyheter" o wsparcie dla "GW"

Adam Michnik apeluje do czytelników "Dagens Nyheter" o solidarność (fot. Piotr Molecki/East News)

W "Dagens Nyheter" ukazała się w poniedziałek reklama "Gazety Wyborczej", zachęcająca do przekazywania jej darowizn. Szwedzki dziennik zamieścił apel redaktora naczelnego polskiej gazety bezpłatnie.

"Nie ma wolności bez solidarności" - brzmi hasło reklamy "GW". Zawiera krótki tekst redaktora naczelnego Adama Michnika, dla którego atak polskiego rządu na wolne media jest "nie mniejszym atakiem na demokrację, jak szturm zwolenników Trumpa na Kapitol 6 stycznia". Reklama zachęca czytelników "Dagens Nyheter" do przekazywania darowizn i odsyła na stronę Fundacji Gazety Wyborczej (Wyborcza.pl/donera), za pośrednictwem której można przesłać pieniądze.

Redaktor naczelny "Dagens Nyheter" Peter Wolodarski poinformował na Facebooku, że jego dziennik wydrukował reklamę "GW" bezpłatnie.

(KOZ, 04.05.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.