Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Kwiecień 29, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

PCF Group za 29,4 mln zł przejmuje kanadyjskiego producenta gier

Studio współpracowało z należącym do PCF Group studiem People Can Fly przy tworzeniu gry „Outriders” (screen: YouTube/Outriders)

PCF Group kupiła kanadyjską spółkę Game On Creative, która jest wieloletnim partnerem produkcyjnym studia People Can Fly.

Cena za 100 proc. udziałów w kanadyjskiej spółce to 29,37 mln zł plus ewentualne dopłaty (tzw. earn-out) zależne od przyszłych wyników finansowych Game On Creative. Studio z siedzibą w Montrealu współpracowało z należącym do PCF Group studiem People Can Fly przy tworzeniu gry „Outriders” (jej wydawcą jest japońska firma Square Enix), której premiera odbyła się 1 kwietnia.

„Jako nasz zaufany partner, Game On wzmocni nasze kompetencje w zakresie animacji, cinematików i audio przy tworzeniu tytułów AAA oraz w realizacji kilku dużych projektów jednocześnie. Po przejęciu, Game On nie będzie pracował dla nas na wyłączność” - poinformował w komunikacie prasowym Sebastian Wojciechowski, CEO PCF Group. Prezesem przejętej spółki pozostaje Sam Girardin, który dodatkowo pokieruje studiem People Can Fly Canada.

W 2020 roku PCF Group wypracowała 24,58 mln zł skonsolidowanego zysku netto, czyli ponad pięć razy więcej, niż rok wcześniej (4,83 mln zł). W grudniu spółka zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

(IKO, 29.04.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.