Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 28, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polskie Radio, zwalniając Marka Brzezińskiego, wytyka mu błędy wymowy

Marek Brzeziński korespondentem Polskiego Radia w Paryżu został w maju 1995 roku (screen YouTube.com/Polskie Radio)

Polskie Radio jako powód zakończenia współpracy z wieloletnim korespondentem w Paryżu Markiem Brzezińskim wskazało jego błędy wymowy i słabą dyspozycyjność. - Byłem na każde poruszenie palcem - odpowiada Brzeziński.

Informacja na ten temat znalazła się w sprawozdaniu spółki z wykorzystania środków abonamentowych. Marek Brzeziński był paryskim korespondentem radia od maja 1995 do października 2020 roku

W dokumencie Polskie Radio poinformowało o utworzeniu w 2020 roku dwóch placówek korespondenckich (w Paryżu i Pradze) i przypomniało, że przed powołaniem "stałej placówki we Francji korzystało z korespondencji mieszkającego pod Paryżem red. Marka Brzezińskiego, z którym zakończyło współpracę z powodu słabej dyspozycyjności i błędów wymowy".

- Byłem wzruszony tym, że w prawie 400-stronicowym raporcie znalazła się wzmianka o mnie - komentuje Marek Brzeziński. Dla samej Informacyjnej Agencji Radiowej nadawał od 80 do 120 korespondencji miesięcznie, współpracował też z antenami. - Byłem na każde poruszenie palcem - mówi Brzeziński. - Jak dzwoni do mnie ktoś o 4 rano w Nowy Rok i pyta "jakie są nastroje posylwestrowe" w Paryżu, a ja odpowiadam, że miasto śpi, to jestem niedyspozycyjny. Jak dzwonią i pytają "panie Marku, a nie miałby pan czegoś interesującego, bo my mamy plażę". Podsyłam im sprawę prześladowania niedźwiedzi w Pirenejach. To jest niedyspozycyjność - opowiada były korespondent publicznego radia.

Odnosząc się do zarzutu o błędy w wymowie, Brzeziński zauważa, że był nominowany w konkursie Mistrz Mowy Polskiej. - Odsyłam do licznych uwag słuchaczy korespondencji o Tour de France, meczach, koncertach, wystawach - wylicza dziennikarz.

Polskie Radio w 2020 roku rozstało się również z korespondentem radia w Niemczech Waldemarem Maszewskim, byłym korespondentem "Gazety Polskiej". Publiczne radio stwierdziło, że jego "warsztat dziennikarski, tempo pracy i dyspozycyjność były niedostateczne".

(KOZ, 28.04.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.