Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 16, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polskie Radio po ponad 25 latach rozstaje się z korespondentem w Paryżu

Marek Brzeziński korespondentem Polskiego Radia w Paryżu został w maju 1995 roku (screen YouTube.com/Polskie Radio)

Polskie Radio po ponad 25 latach rozstaje się z Markiem Brzezińskim, korespondentem w Paryżu - dowiedział się "Presserwis". Jego miejsce zajął Stefan Foltzer. Brzeziński jest kolejnym wieloletnim korespondentem publicznego radia, z którym pożegnano się od początku tzw. dobrej zmiany.

Marek Brzeziński nie chce komentować decyzji Polskiego Radia. Od radia otrzymał list, w którym podziękowano mu za współpracę i poinformowano o jej zakończeniu. Do Brzezińskiego zadzwonił dyrektor Informacyjnej Agencji Radiowej Paweł Piszczek. - Powiedział, że mają człowieka, który lepiej interpretuje teksty niż ja - relacjonuje.

Marek Brzeziński korespondentem Polskiego Radia w Paryżu został w maju 1995 roku. Pozostanie nim do końca października. Pracował w Radiu France Internationale, a wcześniej w BBC i w Radiu dla Ciebie w Chicago. Brzeziński w tym roku znalazł się wśród laureatów konkursu "Wybitny Polak we Francji".

Polskie Radio nie odpowiedziało na nasze pytanie, dlaczego kończy współpracę z Markiem Brzezińskim.

Od września korespondentem Polskiego Radia w Paryżu jest Stefan Foltzer, który od dwóch lat pracował we francuskim dzienniku "Le Figaro".

Polskie Radio rozstaje się z korespondentami

Z końcem 2016 roku rozstano się z londyńskim korespondentem Grzegorzem Drymerem (wygasł mu kontrakt, który nie został przedłużony). W 2017 roku z publicznego radia odszedł Wojciech Szymański, korespondent w Berlinie. Również w 2017 roku korespondentem Polskiego Radia w Rzymie i Watykanie przestał być po 23 latach Marek Lehnert. Polskie Radio zakończyło także współpracę z Andrzejem Geberem, korespondentem w Strasburgu. Ponadto do Polski wróciła Ewa Wysocka, korespondentka Polskiego Radia w Barcelonie.

Z naszych informacji wynika, że korespondentem Polskiego Radia w Berlinie nie jest już Waldemar Maszewski, który w 2017 roku zastąpił Wojciech Szymańskiego. Maszewski wcześniej był korespondentem "Gazety Polskiej".

⇒ Więcej o sytuacji w Polskim Radiu

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 16.09.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.