Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 28, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Tygodnik Powszechny" po 75 latach opuszcza starą siedzibę redakcji

Ks. Adam Boniecki w nowej siedzibie "Tygodnika Powszechnego" (fot. Michał Kuźmiński/materiały redakcyjne "TP")

W tym tygodniu zespół "Tygodnika Powszechnego" (Tygodnik Powszechny) zda klucze do siedziby redakcji przy ul. Wiślnej 12 w Krakowie, którą zajmował przez 75 lat. Obecna siedziba mieści się w nowoczesnym biurowcu.

Nowa siedziba znajduje się w Krakowie, ale po drugiej stronie Wisły przy ul. Dworskiej 1c. Jest tam już większość redakcyjnych sprzętów, ale jeszcze nie wiadomo, kiedy zespół zacznie pracę w nowym miejscu. - Przyglądamy się sytuacji epidemicznej i po kolei szczepimy. Bezpieczeństwo zespołu przede wszystkim – podkreśla w rozmowie z "Press" Marta Filipiuk-Michniewicz z działu promocji tytułu. 

23 kwietnia ukazało się wydanie specjalne "Tygodnik Powszechny Historia" pod tytułem "Wiślna 12" o 75 latach spędzonych przez redakcję w dawnej siedzibie. Jego objętość to 100 str., a cena - 12 zł.

Antoni Słonimski „TP” 28/1971: Kupiłem sobie tabliczkę z napisem „Proszę nie palić” i umieściłem ją w moim pokoju na...

Opublikowany przez Tygodnik Powszechny Poniedziałek, 26 kwietnia 2021

Na początku roku Archidiecezja Krakowska wypowiedziała tytułowi umowę najmu pomieszczeń, w których redakcja mieściła się niemal od początku wydawania w 1945 roku. Kuria nie komentowała sprawy. Redakcja zorganizowała zbiórkę pieniędzy na nową siedzibę, zebrano prawie 630 tys. zł.

(JSX, 28.04.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.