Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 05, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Abp Jędraszewski wypowiedział umowę najmu redakcji "Tygodnika Powszechnego"

Redakcja wkrótce poinformuje czytelników o nowej siedzibie (screen: Twitter/tygodnik)

"Tygodnik Powszechny" po 76 latach będzie zmuszony zmienić siedzibę redakcji. Archidiecezja Krakowska w poniedziałek wypowiedziała "Tygodnikowi Powszechnemu" (Tygodnik Powszechny) umowę najmu pomieszczeń, w których redakcja mieściła się niemal od początku wydawania tytułu w 1945 roku.

Redakcja "Tygodnika Powszechnego" od 1945 roku korzystała z pomieszczeń w należącej do krakowskiej kurii kamienicy przy ul. Wiślnej 12 w Krakowie (wcześniej krótko adresem redakcji była ul. Franciszkańska 3).

Jak informuje nas Marta Filipiuk-Michniewicz z działu marketingu "TP", w poniedziałek redakcja otrzymała pismo o wypowiedzeniu umowy i jeszcze nie wie dokładnie, jak długo będzie mogła korzystać z dotychczasowej siedziby. - Nie dalej niż do końca kwietnia – dodaje Filipiuk-Michniewicz. Redakcja na swoich stronach zaznacza, że wkrótce poinformuje czytelników o nowym miejscu, w którym będzie działać.

Informację o wypowiedzeniu umowy potwierdza dyrektor biura prasowego Archidiecezji Krakowskiej ks. Łukasz Michalczewski, ale, jak dodaje, kuria nie komentuje tej sprawy.

"Przeniesienie siedziby redakcji, wydawnictwa i Fundacji Tygodnika Powszechnego z zabytkowej kamienicy w centrum Starego Miasta do nowego miejsca z pewnością stworzy lepsze możliwości korzystania z nowoczesnych technologii infrastrukturalnych i komunikacyjnych, a przy tym, zapewne, pozwoli nam także zaoszczędzić na kosztach wynajmu i utrzymania lokalu" – mówi cytowany na stronach "TP" prezes Fundacji Tygodnika Powszechnego Aleksander Kardyś.

Jak wynika z danych ZKDP, w październiku 2020 roku średnia sprzedaż ogółem "TP" wyniosła 25 643 egz. (spadek o 4,88 proc. w stosunku do października 2019 roku).

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(JSX, 05.01.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.