Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 14, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tomasz Sakiewicz przegrał w sądzie, ma przeprosić Lisa i Żakowskiego

Sąd nakazał Tomaszowi Sakiewiczowi m.in. opublikowanie przeprosin na łamach papierowego wydania "Gazety Polskiej Codziennie" (screen Youtube.com/Gazeta Polska VD)

Redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Sakiewicz musi przeprosić Tomasz Lisa i Jacka Żakowskiego za to, że ich zdjęciem zilustrowano tekst "Dziennikarze do lustracji", i wypłacić im po 20 tys. zł zadośćuczynienia. Wyrok sądu jest prawomocny.

Sąd drugiej instancji nakazał Tomaszowi Sakiewiczowi opublikowanie przeprosin na łamach papierowego wydania "Gazety Polskiej Codziennie" i na stronach internetowych, oraz nakazał wypłatę po 20 tys. zł Tomaszowi Lisowi i Jackowi Żakowskiemu. Tym samym podtrzymał decyzję Sądu Okręgowego w Warszawie z września 2020 roku, od której odwołał się Sakiewicz. Sąd Apelacyjny zmniejszył jednak liczbę przeprosin z sześciu do dwóch pod adresem Żakowskiego i Lisa, jakie mają zostać opublikowane na pierwszej stronie dziennika.

W rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową Tomasz Sakiewicz zapowiedział, że złoży skargę kasacyjną od decyzji sądu.

W kwietniu 2017 roku "Gazeta Polska Codziennie" okładkowy tekst "Dziennikarze do lustracji" zilustrowała zdjęciem Lisa i Żakowskiego. Tekst dotyczył apelu Rady Mediów Narodowych, żeby szefowie mediów publicznych nie zatrudniali byłych funkcjonariuszy, pracowników i współpracowników służb specjalnych PRL. Dziennikarze pozwali wydającą dziennik spółkę Forum i jego redaktora naczelnego Tomasza Sakiewicza.

(BAE, 14.04.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.