Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 12, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polityka przejmuje od Prószyńskiego "Świat Nauki"

Numer majowy "Świata Nauki" wyda Polityka

Polityka podpisała z Scientific American umowę licencyjną na wydawanie miesięcznika "Świat Nauki". Przejmuje wydawanie pisma wraz z jego zespołem redakcyjnym.

Prószyński Media wydawało "Świat Nauki" od prawie 30 lat. Kwietniowy numer miesięcznika (aktualnie w sprzedaży) jest ostatnim, który wyszedł od tego wydawcy. Wydanie majowe (w sprzedaży będzie od końca kwietnia) ukaże się już pod szyldem Polityki. Nie zmienią się cena egzemplarzowa (13,99 zł) i objętość (84 strony). Planowany nakład to 15 tys. egz. Redaktorką naczelną pozostanie Elżbieta Wieteska.

"Świat Nauki" jest edycją zagraniczną "Scientific American", najstarszego amerykańskiego pisma wydawanego bez przerwy (ukazuje się od 1845 roku). Jego wydawcą jest Springer Nature. Na łamach tytułu teksty opublikowało ponad 200 laureatów Nagrody Nobla.

"Już przy ubiegłorocznym przejęciu przez Politykę »Wiedzy i Życia« podkreślaliśmy, że jesteśmy przede wszystkim wydawcą książkowym. I jako jeden z największych w Polsce wydawców książek chcemy skupić się na dalszej ekspansji na tym rynku" – informuje Maciej Makowski, prezes Prószyński Media. Polityka przejęła wydawanie miesięcznika popularnonaukowego "Wiedza i Życie" latem 2020 roku. Niedawno uruchomiła nową stronę internetową magazynu (Wiz.pl).

W portfolio Prószyński Media pozostaje miesięcznik "Nowa Fantastyka". Sprzedaż tytułów nie jest monitorowana w PBC.

(JSX, 12.04.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.