Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 12, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Brytyjskie media informacyjnie były przygotowane na śmierć księcia Filipa

Okładka sobotniego wydania "The Daily Telegraph" to zapowiedź obszernego dodatku poświęconego życiu księcia Filipa

Brytyjskie media na informację o śmierci księcia Filipa, męża królowej Elżbiety II, błyskawicznie zareagowały publikacją obszernych materiałów na jego temat.

Kiedy w piątkowe południe brytyjski kanał informacyjny BBC News przerwał program, by poinformować o śmierci księcia Edynburga, w tym samym czasie wszystkie kanały BBC Radio zostały przełączone na program informacyjny z doniesieniami o śmierci księcia Filipa. BBC nie ograniczyło się tylko do podania informacji, stacja od razu wyemitowała duży materiał poświęcony księciu Filipowi.

Podobnie zareagowały wszystkie brytyjskie media, które bardzo szybko na swoich stronach publikowały wyczerpujące materiały nie tylko podające informacje o śmierci księcia Filipa, ale pisząc szeroko o jego życiu. Zrobiły to m.in. tabloidy: "The Sun", "Daily Mail",  a także "The Mirror", "Guardian", "The Daily Telegraph", "Daily Express". Agencja Reuters niemal natychmiast wyemitowała film poświęcony życiu księcia Edynburga.

Press

- Brytyjskie media, szczególnie te największe, mają przygotowane materiały na okoliczność śmierci ważnych osobistości - członków rodziny królewskiej, polityków, artystów, gwiazd - mówi Andrzej Szozda, były dziennikarz BBC w Londynie. - Wiele redakcji ma nawet specjalne działy zajmujące się wyłącznie taką pracą. Materiały są regularnie aktualizowane, aby w razie potrzeby mogły od razu trafić do druku czy emisji - dodaje Szozda.

(AMS, 12.04.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.