Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 02, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio 357 nadaje z nowego studia

Nowe studio główne powstało po konsultacjach z akustykami i ekspertami od oświetlenia (fot. Marcin Zawadzki/mat. prasowe)

Od 1 kwietnia Radio 357 rozpoczęło nadawanie z nowego studia głównego. Jego koncepcję opracował Michał Gąsiorowski z zespołu internetowej rozgłośni, a projekt wnętrza przygotowała Iza Szewc.

Paweł Sołtys, prezes spółki zarządzającej Radiem 357, poinformował, że studio ma osobną reżyserkę, ale pozwala też na realizację audycji przez prowadzących. - Studio przygotowaliśmy w konsultacji z akustykami i specjalistami od oświetlenia i realizacji wideo. Posiada między innymi zaawansowane oświetlenie LED-owe, umożliwiające zmianę barw i natężenia światła w zależności od potrzeb - mówi Sołtys.

Studio główne Radia 357 jest połączone z newsroomem, w którym pracuje zespół serwisów informacyjnych. W samym studiu zamontowane są cztery telewizory umożliwiające stały podgląd bieżących wydarzeń. Dotychczasowe studio zostanie studiem rezerwowym, umożliwiającym też realizację nagrań.

Radio 357, które tworzą przede wszystkim byli dziennikarze Programu III Polskiego Radia, rozpoczęło nadawanie w internecie w styczniu. Rozgłośnię na Patronite.pl wspiera ponad 27 tys. użytkowników, którzy miesięcznie wpłacają 610 tys. zł. Do tej pory Radio 357 zebrało w serwisie 2,9 mln zł.

(PTD, 02.04.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.