Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 01, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

BBC przenosi korespondenta z Chin do Tajwanu

John Sudworth jest na czarnej liście Pekinu (screen Youtube.com/One World Media)

BBC News poinformowało w środę, że jeden z brytyjskich dziennikarzy zostanie przeniesiony z Chin na Tajwan. To skutek nacisków władz Pekinu niezadowolonych z doniesień BBC o naruszeniu praw człowieka wobec Ujgurów. 

John Sudworth był autorem reportażu o traktowaniu kobiet w obozach internowania Ujgurów w Xinjiangu. Były one ofiarami gwałtów i tortur. „Jego praca ujawniła prawdę, którą chińskie władze zamierzały ukryć przed światem. BBC jest dumne z wielokrotnie nagradzanych reportaży Johna podczas jego pobytu w Pekinie i pozostaje on naszym chińskim korespondentem” - napisano na profilu brytyjskiego nadawcy na Twitterze. Sudworth nie był jedynym autorem reportażu, ale był imiennie krytykowany przez chińskie ministerstwo spraw zagranicznych, a także media wspierane przez państwo i partię komunistyczną. Chiny wielokrotnie powtarzały, że raport BBC jest fałszywy.

W pierwszej połowie lutego BBC World News dostało oficjalny zakaz nadawania w Chinach. Nastąpiło to tydzień po ogłoszeniu przez brytyjskiego regulatora Ofcom decyzji o cofnięciu licencji China Global Television Network na nadawanie w Wielkiej Brytanii.

(MAC, 01.04.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.