Dział: PRASA

Dodano: Marzec 22, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wydawca "Rzeczpospolitej" z 16,5 mln zł zysku netto

Prezesem zarządu Gremi Media jest Tomasz Jażdżyński (fot. materiały prasowe)

Grupa kapitałowa Gremi Media SA opublikowała wyniki za 2020 rok. Zysk operacyjny wydawcy "Rzeczpospolitej" wyniósł 17,9 mln zł, a netto 16,5 mln zł. Spółka utrzymała trend wzrostowy pomimo pandemii.

Przychody ze sprzedaży grupy Gremi Media SA, w skład której poza wydawnictwem wchodzi również m.in. spółka dystrybucyjna e-Kiosk SA, wyniosły w 2020 r. 96,1 mln złotych, przy 107,9 mln złotych rok wcześniej (spadek o 10,9 proc.).

Spółka wydająca "Rzeczpospolitą" i "Parkiet" podkreśla, że nie ominęły jej w pandemicznym roku trudności w prowadzeniu części działalności, "przede wszystkim w zakresie organizacji wydarzeń biznesowych, konferencji i szkoleń".

Skorygowana EBITDA (wynik finansowy spółki przed opodatkowaniem i odsetkami) wyniosła w 2020 roku 22,6 mln złotych. Po wzroście o 3,6 proc, zysk operacyjny zwiększył się o 5,6 proc do poziomu 17,9 mln złotych. Zwyżkę o 13,6 proc. do 16,3 mln złotych zanotował z kolei zysk netto. 

- Utrata części przychodów była nieunikniona, ale szybka reakcja i przeniesienie działalności związanej z wydarzeniami biznesowymi do sfery cyfrowej pozwoliła nam obronić, a nawet poprawić zyskowność prowadzonych operacji - mówi cytowany w komunikacie prasowym Tomasz Jażdżyński, prezes zarządu Gremi Media S.A.  Dodał, że zgodnie z planem przebiega również ambitny plan inwestycyjny w zakresie infrastruktury IT prowadzony przez spółki grupy.

W ciągu ostatnich trzech lat zysk operacyjny spółki zwyżkował prawie osiem razy, a zysk netto grupy w 2017 - 2020 urósł 24-krotnie.

Press

(PTD, 22.03.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.