Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 12, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W holenderskiej telewizji dorośli rozbiorą się przed dziećmi

W programie dorośli się rozbiorą, a dzieci będą im zadawać pytania (screen: Netherlandslive.com)

W holenderskiej telewizji publicznej NTR 21 marca zadebiutuje program, w którym dzieci w wieku 10-12 lat będą zadawać nagim dorosłym pytania dotyczące budowy ciała i seksualności. "Simply Naked" opiera się na duńskim formacie "Ultra smider toejet". 

Lider prawicowego Forum dla Demokracji Thierry Baudet napisał na Twitterze, że pomysł jest „obrzydliwy”, a on sam sprzeciwia się "propagowaniu pedofilii" przez telewizję publiczną. „W Holandii mamy problemy z pornografią dziecięcą i przestępczością seksualną wobec nieletnich, to jest odpowiedź telewizji publicznej na te problemy?” - pytał na Twitterze poseł Tunahan Kuzu, reprezentujący mniejszość turecką.

Formatu broniła z kolei publicystka tabloidu "De Telegraaf", Hester Zitvast. Napisała, że trudno jej zrozumieć, by pięć nagich osób przed grupą dzieci mogło wywołać takie zamieszanie. „Spodziewałam się, że Holandia będzie nieco bardziej postępowa" - stwierdziła.

Program został wyprodukowany przez Warner Bros. we współpracy z Rutgers Knowledge Center for Sexuality.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(MAC, 12.03.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.