Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Marzec 11, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Serwis streamingowy Viaplay sięga po "Fort Boyard"

"Fort Boyard" na platformie Viaplay zadebiutuje jesienią (fot. materiały prasowe)

Polska edycja programu rozrywkowego "Fort Boyard" ma być pierwszą lokalną produkcją platformy streamingowej Viaplay w Polsce - zapowiedział jej właściciel, firma Nordic Entertainment Group (NENT Group).

"Firma planuje produkcję lokalnych treści, zarówno w kategorii scripted, jak i non-scripted (bez scenariusza), które będą bardzo interesujące dla polskich widzów. »Fort Boyard« jest pierwszym spośród wielu programów, których szczegóły zostaną wkrótce ogłoszone" - podano w komunikacie.

"Fort Boyard" jest francuskim programem rozrywkowym, realizowanym w tytułowej więziennej twierdzy. W Polsce dwie edycje pokazała TVP 2 - jesienią 2008 i wiosną 2009 roku. Pierwsza z nich przyciągnęła do Dwójki średnio 2,3 mln widzów.

W nowej odsłonie "Fortu Boyard" uczestniczyć będzie 48 znanych osób, rywalizujących między sobą w różnorodnych rozgrywkach prowadzonych na francuskim wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego. Program wyprodukuje Endemol Shine Poland. Premiera przewidziana jest na jesień 2021 roku.

Serwis streamingowy Viaplay zostanie uruchomiony w Polsce w drugiej połowie 2021 roku. Jego właściciel nabył także prawa do pokazywania niemieckiej Bundesligi, Ligi Europy UEFA i UEFA Europa Conference League w Polsce.

Galeria: Polscy laureaci World Press Photo

(KOZ, 11.03.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.