Dział: PRASA

Dodano: Marzec 10, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Troje Polaków nominowanych w konkursie World Press Photo 2021

Zdjęcie Tomasza Markowskiego przedstawia wypadek na finiszu pierwszego etapu Tour de Pologne w Katowicach (fot. Tomasz Markowski)

Karolina Jonderko, Natalia Kepesz i Tomasz Markowski znaleźli się wśród nominowanych w tegorocznej edycji konkursu World Press Photo. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 15 kwietnia podczas gali transmitowanej online.

Karolina Jonderko zdobyła nominację w kategorii Projekty Długoterminowe za projekt "Reborn" koncentrujący się na emocjach, jakie w dorosłych budzą małe dzieci (a także wzorowane na nich lalki).

Natalię Kepesz nominowano w kategorii Portret Fotoreportaż za projekt "Niewybuch". Projekt był na liście finalistów Hellerau Photography Award 2021. Artystka mieszka i pracuje w Berlinie.

Tomasz Markowski otrzymał nominację w kategorii Sport zdjęcia pojedyncze za fotografię "Tour of Poland Cycling Crash", przedstawiającą wypadek na finiszu pierwszego etapu Tour de Pologne w Katowicach w sierpniu 2020 roku. Zdjęcie nagrodzono w Polskim Konkursie Fotografii Sportowej (Zdjęcie pojedyncze w kategorii fotografów zawodowych) oraz w konkursie Fotoreporter Roku 2020 (w kategorii Sport). Markowski związany jest od 1999 roku z "Przeglądem Sportowym".

Galeria: Polscy laureaci World Press Photo

Zdjęcia ocenia jury składające się z 28 osób (15 kobiet i 13 mężczyzn), obradom przewodzi NayanTara Gurung Kakshapati. Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono ponad 74 tys. zdjęć 4315 fotografów ze 130 krajów. Wśród nominowanych znalazło się 45 osób z 28 krajów.

Galeria: World Press Photo 2020 - laureaci

(JSX, 10.03.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.