Dział: REKLAMA

Dodano: Marzec 05, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Branża outdoorowa: “Nie dla podatku reklamowego”

„Upadek polskich firm” to jedno z trzech haseł kampanii (fot. materiały prasowe)

Branża outdoorowa prowadzi kampanię “Nie dla podatku reklamowego”, w której sprzeciwia się wprowadzeniu składki od reklamy. Liczy, że w ten sposób uwrażliwi na problem opinię publiczną.

Kampanię zainicjowała Izba Gospodarcza Reklamy Zewnętrznej wraz z przedstawicielami branży OOH z całej Polski. Biorą w niej już udział: Business Consulting, Jet Line, Warexpo, Maik, Globart, ArtStyle, Citisign, Outdoor3miasto, Koneser, BP Media, Screen Network, AMS i Clear Channel Poland. Na nośnikach reklamowych tych firm pojawiły się komunikaty wykorzystujące trzy hasła: „To Ty zapłacisz”, „Nowe podatki zamiast pomocy”, „Upadek polskich firm”. Hasła te znajdują się na czarnym tle, nawiązując w ten sposób do stylistyki kampanii “Media bez wyboru”, którą również wsparła część firm outdoorowych.

“Wielkość sprzedaży OOH zmniejszyła się w ubiegłym roku o blisko 40 proc. w stosunku do roku 2019. Propozycja naliczania podatku reklamowego od przychodu prowadzić będzie wprost do zrujnowania branży. Wiemy, że średnia rentowność branży OOH wynosi w normalnych warunkach gospodarczych około 5 proc. Dodatkowy podatek płatny od przychodu 7,5-15 proc. spowoduje trwałą nierentowność branży” - informuje Lech Kaczoń, prezes Izby Gospodarczej Reklamy Zewnętrznej.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(IKO, 05.03.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.