Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 02, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Miesięczny udział TVP Dokument dochodzi do 0,05 proc.

Redaktorem naczelnym TVP Dokument jest Tomasz Piechal (fot. Waldemar Komała/TVP)

TVP Dokument po trzech miesiącach nadawania ma niewielki udział w rynku.

Telewizja Polska uruchomiła TVP Dokument 19 listopada 2020 roku. Z danych Nielsen Media wynika, że w grudniu 2020 roku udział kanału w rynku wyniósł 0,03 proc., w styczniu tego roku - 0,04 proc., a w lutym - 0,05 proc.

- Mały udział w rynku najlepiej obrazuje poziom widowni najchętniej obejrzanego programu od początku nadawania stacji – było to około 52 tys. osób - analizuje Katarzyna Baczyńska, head of media w agencji One House. Był to odcinek cyklu dokumentalnego "Klasztory Europy - żywe ośrodki duchowości", pokazany 14 lutego. - I, jak dotąd, jest to jedyna pozycja programowa, która przebiła barierę 50 tysięcy widzów - dodaje Baczyńska.

Dla porównania najpopularniejszy kanał dokumentalny Fokus TV w lutym uzyskał 1,34 proc. udziału. Druga była TVP Historia (0,67 proc.), a trzecie Discovery Channel (0,49 proc.).

TVP Dokument dostępny jest w ofercie m.in. platformy Canal+, sieci kablowej UPC Polska i Orange Polska (od stycznia). W ramówce jest 50 proc. produkcji polskich i 50 proc. zagranicznych. Poranki koncentrują się na pozycjach przyrodniczych, popołudnia na serialach popularnonaukowych i podróżniczych, a wieczory poświęcone są treściom ambitnym. "Na pewno nie będzie to kanał tylko i wyłącznie oparty na materiałach archiwalnych" - przekonywał dzień przed startem Tomasz Piechal, redaktor naczelny TVP Dokument.

(KOZ, 02.03.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.