Dział: RADIO

Dodano: Marzec 01, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Trzecia strona Księżyca" po 15 latach znika z Trójki

W okresie listopad 2020 - styczeń 2021 udział Trójki w czasie słuchania spadł do 2,1 proc. (fot. Jakub Kaminski/East News)

Marek Starzyk i Grzegorz Połatyński, autorzy "Trzeciej strony Księżyca" poinformowali, że audycji nie będzie już na antenie Programu III Polskiego Radia.

Jak napisali na Facebooku, poinformowano ich, że audycja nie może już być nadawana w weekendy. "Zaproponowano nam inne terminy, które nie pokrywają się z pełniami Księżyca" - dodali. Autorzy zaznaczają, że sensem audycji było wspólne słuchanie muzyki właśnie podczas pełni. "Nie potrafimy ingerować w ruchy ciał niebieskich, aby dostosować fazy Księżyca do potrzeb obecnego kierownictwa stacji" - napisali.

O powody zmiany terminu audycji spytaliśmy Monikę Kuś z biura zarządu Polskiego Radia. Do czasu zamknięcia tego wydania "Presserwisu" nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Audycja emitowana była na antenie Trójki od 2006 roku, z przerwą od września 2017 do stycznia 2018 roku. Jej autorami są Starzyk, Połatyński i DJ Luna.

Jak wynika z badania Radio Track, w okresie listopad 2020 - styczeń 2021 udział Trójki w czasie słuchania spadł do 2,1 proc. z 5,9 proc. rok wcześniej. Nigdy nie był niższy.

(JSX, 01.03.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.