Dział: PRASA

Dodano: Luty 24, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

15 lat więzienia za współudział w zabójstwie maltańskiej dziennikarki

Przyznanie się do winy jednego ze współoskarżonych maltańskie media określiły jako przełom w sprawie (screen: Maltatoday.com.mt)

Vincent Muscat, który przyznał się do współudziału w zabójstwie Daphne Caruany Galizii, został skazany przez sąd w Valletcie na 15 lat więzienia.

Wyrok zapadł po tym, jak Muscat zgodził się przekazać informacje obciążające współoskarżonych o dokonanie zamachu braci Alfreda i George'a Degiorgio oraz domniemanego zleceniodawcę, biznesmena Yorgena Fenecha. Sąd uwzględnił, że Vincent Muscat przyznał się do winy i współpracował z policją.

Maltańska dziennikarka zginęła w zamachu bombowym. 16 października 2017 roku roku samochód Caruany Galizii został wysadzony w powietrze w pobliżu jej domu w miejscowości Bidnija w północnej części Malty. 53-letnia dziennikarka na swoim blogu opisywała najciemniejsze aspekty maltańskiej polityki, koncentrując się na przypadkach korupcji wśród miejscowych polityków.

(MAC, 24.02.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.