Dział: PRASA

Dodano: Luty 16, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Warszawski oddział SDP zarzuca prezesowi jedynowładztwo

Krzysztof Skowroński prezesem SDP jest od 2011 roku (fot. Jakub Kaminski/East News)

Oddział Warszawski Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich zarzuca prezesowi SDP Krzysztofowi Skowrońskiemu, że podejmuje decyzje jednoosobowo. Skowroński nie komentuje sprawy.

W opublikowanym na stronach Oddziału Warszawskiego SDP tekście "Jedynowładztwo na Foksal" Skowrońskiemu zarzucono, że jednoosobowo zwolnił z opłaty czynszowej firmę Prominentis, właściciela restauracji "Villa Foksal" podnajmującego pomieszczenia od SDP w budynku przy ul. Foksal w Warszawie. "Część członków ZG próbowała dowiedzieć się, jaki jest powód, że Prezes Skowroński darowuje przedsiębiorcy ok. 30 tys. zł miesięcznie?" - pisze redakcja. Jak dodaje, argumenty, że przedsiębiorca jest w trudnej sytuacji spowodowanej pandemią, nie przekonują ich, zwłaszcza że w podobnej sytuacji jest Dom Dziennikarza w Kazimierzu nad Wisłą i nie może liczyć na podobne wsparcie.

Członkowie warszawskiego SDP wyrazili także zaniepokojenie, że Skowroński podjął decyzję w tej sprawie jednoosobowo. Prezes warszawskiego SDP Zbigniew Rytel na posiedzeniu zarządu głównego zacytował zapisy statutu, wedle których prezes SDP musiałby mieć stosowne upoważnienie od zarządu. Według relacji Skowroński poddał wówczas pod głosowanie uchwałę, "stwierdzającą, że Zarząd główny SDP aprobuje decyzję podjętą przez niego miesiąc wcześniej (...). I taka uchwała została głosami siedmiorga członków ZG przyjęta". Przeciwko zaprotestowali: Rytel, wieloletni sekretarz generalny SDP Stefan Truszczyński, Tadeusz Woźniak i wiceprezes SDP Witold Gadowski.

Warszawski SDP zarzucił też Skowrońskiemu, że bez konsultacji z zarządem i prawnikami wystąpił z inicjatywą podjęcia rozmów o ugodzie z Elisabeth i Michałem Sobańskimi, którzy odkupili roszczenia do budynku SDP od spadkobiercy przedwojennych właścicieli.

- To prosta informacja, którą adresujemy do naszych członków – mówi "Pressowi" Rytel. Jak dodaje, nie wie nic o planach odwołania zarządu SDP. - Ktoś musi tym potrząsnąć, niech się zreflektują i wycofają – podkreśla natomiast Truszczyński. Skowroński w rozmowie z "Press" nie chciał komentować sprawy.

(JSX, 16.02.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.