Dział: INTERNET

Dodano: Luty 12, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Outriders z nagrodą Międzynarodowego Centrum Dziennikarzy

Nagrodzony materiał Outridersów to wspólna praca międzynarodowego zespołu z Brazylii, Hiszpanii i Polski (screen Outride.rs)

Międzynarodowe Centrum Dziennikarzy (International Center for Journalists) przyznało nagrodę w kategorii Nauka i zdrowie redakcji Outriders za komiks z brazylijskiej faweli.

Nagrodzony materiał Outridersów to wspólna praca międzynarodowego zespołu z Brazylii, Hiszpanii i Polski. Do polskiej części teamu należeli Marcin Suder i Małgorzata Mrozek. Ich interaktywny komiks opowiada o oddolnych inicjatywach, które zostały podjęte przez mieszkańców w brazylijskich fawelach, aby stawić czoła problemom spowodowanym lub uwypuklonym przez pandemię.

ICFJ uhonorowało ponad 50 dziennikarzy za materiały na temat pandemii COVID-19 w trzech kategoriach: Nauka i zdrowie, Przejrzystość, Przestępczość i korupcja oraz Nierówności, Biznes i ekonomia. Jurorzy wybrali zwycięzców spośród 672 zgłoszeń i ocenili je na podstawie sposobu relacjonowania problemu, wykorzystania danych i multimediów oraz ogólnej narracji. Zwycięscy dziennikarze otrzymają nagrody pieniężne.

„Pomimo dezinformacji, malejących przychodów redakcji, a nawet ataków na dziennikarzy, reporterzy na całym świecie dostarczają dokładnych i często ratujących życie informacji na temat pandemii COVID-19"– powiedziała Stella Roque, dyrektor ICFJ ds. zaangażowania społecznego.

(BAE, 12.02.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.