Dział: RADIO

Dodano: Luty 12, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio prezesa SDP przeciw podatkowi od reklam, a CMWP SDP przeciwko protestowi

Zdaniem Krzysztofa Skowrońskiego projekt może doprowadzić "do dalszej degradacji zawodu dziennikarza i obniżenia poziomu debaty publicznej" (screen: Wnet.fm)

Krzysztof Skowroński, prezes i redaktor naczelny radia Wnet, sprzeciwia się podatkowi od mediów. Skowroński jest też prezesem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, a podlegające mu Centrum Monitoringu Wolności Prasy uznało, że protest mediów w sprawie podatku jest "obroną interesów" ich właścicieli.

W środę Jolanta Hajdasz, dyrektorka CMWP SDP, napisała, że akcja "Media bez wyboru" jest "działaniem skierowanym na obronę interesów właścicieli prywatnych mediów przed nałożeniem na nich nowego podatku od wpływów reklamowych".

W swoim stanowisku CMWP przekonywało, że na obecnym etapie prac legislacyjnych nie można jednoznacznie przewidzieć, w jaki sposób proponowane regulacje wpłyną na wolność słowa. Inne organizacje branżowe poparły protest.

Również w środę na stronie Wnet.fm ukazało się oświadczenie podpisane przez Skowrońskiego, w którym sprzeciwia się projektowi ustawy. Jak oświadczył prezes radia, projekt ten "może w istotny sposób pogorszyć wyniki ekonomiczne i spowolnić rozwój mediów oraz doprowadzić do dalszej degradacji zawodu dziennikarza i obniżenia poziomu debaty publicznej w Polsce". Nie udało nam się uzyskać komentarza Skowrońskiego w sprawie stanowiska CMWP SDP.

(JSX, 12.02.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.