Dział: PRASA

Dodano: Luty 06, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje Marian Marek Przybylski, były redaktor naczelny "Głosu Wielkopolskiego"

(fot. screen gloswielkopolski.pl)

W piątek w wieku 75 lat zmarł Marian Marek Przybylski, wieloletni redaktor naczelny "Głosu Wielkopolskiego" i były prezes Oficyny Wydawniczej Głos Wielkopolski.

Urodził się w maju 1946 roku. Był absolwentem Akademii Rolniczej (obecnie Uniwersytet Przyrodniczy) oraz Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. 

Pracę w "Głosie Wielkopolskim" rozpoczął w 1970 r. 20 lat później przez zespół dziennika został wybrany na redaktora naczelnego. Za jego czasów sprzedaż gazety znacznie wzrosła, a on sam był pomysłodawcą wielu cykli i akcji promocyjnych w tym "Obiadów w Głosie" - na które zapraszał ludzi ze świata polityki, kultury i sportu.

Został prezesem Oficyny Wydawniczej Głos Wielkopolski, która wydawała "Głos Wielkopolski" (najpierw RSW Prasa Książka Ruch, potem współwłaściciel wraz Piotrem Voelkelem, następnie wykupiona przez koncern prasowy Polskapresse). Poznańskim dziennikiem kierował do 2003 r., a Oficyną do 2005 r. 

Po rozstaniu z "Głosem" Przybylski wraz z Piotrem Voelkelem założył Instytut Edukacji Europejskiej. Był również współzałożycielem Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznej i Dziennikarstwa (Collegium da Vinci). Inwestował w branżę medialną - był udziałowcem Wielkopolskiej Telewizji Kablowej i prezesem Rady Nadzorczej oraz współwłaścicielem Radia Kiss FM.

(PTD, 06.02.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.