Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 05, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polityk partii Gowina ma wejść do zarządu TVP

Obecnie zarząd TVP jest dwuosobowy (fot. Jakub Kamiński/East News)

Wojciech Kasprowski, polityk Porozumienia Jarosława Gowina, ma wejść do zarządu Telewizji Polskiej.

O tym, że Wojciech Kasprowski już w piątek ma zostać powołany na członka zarządu, napisał Onet, co udało się potwierdzić w TVP również "Pressowi". Aby tak się stało, przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański musiałby zarządzić głosowanie korespondencyjne nad kandydaturą Kasprowskiego (najbliższe posiedzenie zwołał na czwartek 11 lutego). Z naszych informacji wynika, że zgodę na jego wejście do zarządu miał wyrazić prezes telewizji Jacek Kurski (podał to też Onet).

Onet twierdzi, że Wojciech Kasprowski, pomimo przynależności do Porozumienia, nie miał rekomendacji partii Jarosława Gowina. Pierwszy o kandydaturze Wojciecha Kasprowskiego napisał "Wprost".

Wojciech Kasprowski w 2019 roku bezskutecznie startował do Sejmu z listy PiS. Pracuje w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Obecnie zarząd TVP jest dwuosobowy, poza Jackiem Kurskim tworzy go Mateusz Matyszkowicz.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 05.02.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.