Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 29, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ostatnia codzienna audycja radiowej Jedynki z udziałem opozycji może spaść z anteny

Zamiast "Debaty Jedynki" najprawdopodobniej będzie muzyka(fot. Piotr Molecki/East News)

Program I Polskiego Radia rozważa likwidację codziennej "Debaty Jedynki" - ustalił "Press". To ostatnia codzienna audycja głównej anteny Polskiego Radia z regularnym udziałem polityków opozycji.

Z naszych informacji wynika, że program miałby zniknąć z anteny w pierwszej połowie lutego. Prawdopodobnie nie zastąpi go inna pozycja publicystyczna, w tym czasie ma być emitowana jedynie muzyka. 

"Debatę Jedynki", nadawaną w dni powszednie po 18 (dawniej o 17.30), prowadzą Magdalena Ogórek, Marek Mądrzejewski, Michał Rachoń i Antoni Trzmiel.

"Debata Jedynki" jest ostatnią codzienną audycją Programu I, w której jeszcze regularnie pojawiają się politycy opozycji. W tym tygodniu byli oni gośćmi każdego dnia. W poniedziałek w programie pojawił się Wojciech Konieczny z Lewicy, we wtorek - Dariusz Wieczorek z Lewicy, w środę - Paweł Kowal z Koalicji Obywatelskiej, a w czwartek - Gabriela Lenartowicz z Koalicji Obywatelskiej.

Od początku stycznia na 18 wydań audycji w 16 udział wzięli przedstawiciele opozycji oraz partii rządzącej lub rządu (dwukrotnie pojawiali się publicyści). W styczniu Jedynka zaprosiła m.in. Borysa Budkę (PO), Dariusza Jońskiego (KO), Joannę Senyszyn (Lewica) i Jana Filipa Libickiego (PSL).

Codzienne "Sygnały dnia" i "W samo południe" to audycje, w których przede wszystkim promują się przedstawiciele obozu rządzącego. Politycy opozycji w obu audycjach bywają rzadko. Są natomiast zapraszani do niedzielnego programu "Tydzień kontra tydzień" Marka Mądrzejewskiego.

(KOZ, 29.01.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.