Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 05, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Zaczyna się Radio 357". Ruszyła druga stacja byłych dziennikarzy Trójki

Uruchomienie rezerwowego studia Radia 357 kosztowało ok. 400 tys. zł (fot. Darek Kawka/Radio 357)

We wtorek o 6.30 nadawanie rozpoczęło Radio 357, tworzone przez byłych dziennikarzy Programu III Polskiego Radia. "Zaczyna się Radio 357" - tymi słowami przywitali słuchaczy Marcin Łukawski i Krystian Hanke.

- Radio cały czas szykujemy do pełnej funkcjonalności. Ze względu na długotrwałe procedury i późne rozpoczęcie prac budowlanych wystartujemy ze studia, które docelowo będzie naszym studiem rezerwowym. Dzięki temu zyskujemy czas na dopracowanie studia głównego. Za wcześnie więc, by podać sumę, która złoży się na całościowy koszt przygotowania radia - opowiada Paweł Sołtys, prezes spółki 357, która odpowiada za bieżące zarządzanie Radiem 357.

- Na ten moment możemy powiedzieć, że uruchomienie rezerwowego studia kosztowało nas ok. 400 tysięcy złotych i w tej kwocie mieści się już większość sprzętu przeznaczonego na potrzeby studia głównego - podaje Sołtys.

W Radiu 357 "Ranek" (6.30 do 9.30) prowadzić będzie Marcin Łukawski. Później, do 12, nadawana ma być audycja "Kieruj się na południe", której gospodarzami będą Marek Niedźwiecki, Marcin Cichoński oraz duet Michał Gąsiorowski i Piotr Stelmach. W południe słuchać będzie można programu "Co Państwo na to?" Kuby Strzyczkowskiego z telefonicznym udziałem słuchaczy. Popołudniowe pasmo (od 17 do 19) poprowadzą Ernest Zozuń i Patrycjusz Wyżga. Od 19 do 21 gospodarzami dwugodzinnych audycji muzycznych będą Marta Malinowska, Aleksandra Budka, Piotr Stelmach i Marcin Cichoński. Inaczej ma wyglądać ramówka w piątki, kiedy audycje poprowadzą m.in. Tomasz Michniewicz, Michał Olszański i Katarzyna Borowiecka. Wśród autorów weekendowych audycji znajdą się Marek Niedźwiecki, Krystian Hanke i Gabi Darmetko.

Na antenie nie będzie jeszcze wiadomości. - Serwisy informacyjne mogą ruszyć, gdy osiągniemy próg Radia 2.0, czyli 485 tys. zł miesięcznych deklaracji na Patronite, bo to najdroższa radiowa forma - wyjaśnia Katarzyna Pruchnicka z zespołu rozgłośni. I deklaruje: - Pracujemy już nad organizacją newsroomu i spodziewamy się, że serwisy w pełnym wymiarze pojawią się na antenie na początku lutego, może w połowie.

Po przekroczeniu progu Radio 2.0 w ramówce znajdą się również m.in. sport, reportaż, sprawy międzynarodowe i publicystyka.

⇒ ZOBACZ TEŻ: Szorstka przyjaźń Radia Nowy Świat z 357

Radio 357 ma otworzyć się na młodszą muzykę. Pojawi się elektronika, hip-hop, brzmienia z różnych gatunków spoza mainstreamu. Stacja nie będzie emitować bloków reklamowych.

Rozgłośnia tworzona jest w oparciu o społecznościową zbiórkę w serwisie Patronite.pl. Ruszyła ona trzy miesiące temu, 5 października. Projekt wspiera obecnie pond 18 tys. osób, które deklarują łącznie wpłacanie prawie 439 tys. zł miesięcznie.

Oficjalnie dwa radia potrójkowe, zasilane wpłatami od słuchaczy, wspierają się i sobie kibicują. Nieoficjalna lista uraz jest jednak dłuższa. W nowym "Press" piszemy m.in. o relacjach między Radiem Nowy Świat i 357.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 05.01.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.