Temat: na weekend

Dział: RADIO

Dodano: Grudzień 04, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Szorstka przyjaźń Radia Nowy Świat z 357

fot. Piotr Molecki/East News, Jakub Kamiński/East News, Marcin Zawadzki/Radio 357

Radio 357, tworzone przez byłych dziennikarzy Programu III Polskiego Radia, deklaruje, że w piątkowe poranki nie będzie chciało konkurować z audycją Wojciecha Manna w Radiu Nowy Świat. Jak przekazała szefowa RNŚ Magda Jethon, Wojciech Mann nie oczekuje, iż będzie traktowany "jako autor specjalnej troski".

- Od samego początku podkreślamy, że nie widzimy w tej relacji konkurencji, a raczej przyjazną koegzystencję, bo internet umożliwia formy współpracy niedostępne mediom tradycyjnym - mówi Tomasz Michniewicz, jeden z twórców Radia 357.

- Część naszych patronów dzieli uwagę między Radio 357 i Radio Nowy Świat. Obiecaliśmy im, że zaprosimy naszych znajomych z Radia Nowy Świat do wspólnego zaśpiewania "Karpia", i tak zrobiliśmy, oraz - to symboliczne - że nie będziemy bić się o uwagę słuchaczy w piątkowy poranek prowadzony w Radiu Nowy Świat przez Wojciecha Manna - dodaje Michniewicz i zapowiada: - Może w tym czasie zaproponujemy lekki program, może tylko playlistę, zobaczymy. Uważamy, że takie gesty szacunku i uprzejmości to coś, czego nam wszystkim dziś w kraju brakuje.

- Skontaktowałam się w tej sprawie z redaktorem Wojciechem Mannem. Powiedział, że ciągle jeszcze nie czuje się antenowo niepełnosprawny, więc nie oczekuje, iż będzie traktowany jako autor specjalnej troski - mówi Magda Jethon, redaktorka naczelna Radia Nowy Świat. - Uważa, że Radio 357 powinno rzucać swoje najlepsze siły na każdy odcinek ramówki, tak jak robimy to my - dodaje.

Wojciech Mann w Radiu Nowy Świat prowadzi audycję "Poranna Manna" w piątki od 6 do 10.

Radio 357 rozpocznie nadawanie jeszcze w grudniu, ale twórcy nie podają na razie dokładnej daty startu. Stacja ujawnia patronom za to piątkową ramówkę. O 10 audycję będzie mieć Tomasz Michniewicz. W południe Michał Olszański porozmawia z zaproszonymi gośćmi. O 13 nowe brzmienia prezentować będzie Marta Malinowska. O 14 o filmach i serialach ma opowiadać Katarzyna Borowiecka. Od 16 do 19 program poprowadzi Kuba Strzyczkowski. Między 19 a 22 nadawana będzie audycja "Lista piosenek 357", w których początkowo prezentowane będą najlepsze nagrania prezentowane przez dziennikarzy stacji. O 22 swoją audycję będzie mieć Piotr Stelmach.

Przez cały dzień audycje mają pojawiać się również w soboty i niedziele. Twórcy nie ujawniają jeszcze, przez ile godzin program nadawany będzie od poniedziałku do czwartku. Wiadomo, że poranny program w te dni poprowadzi Marcin Łukawski, a w południe Kuba Strzyczkowski będzie gospodarzem audycji z telefonicznym z udziałem słuchaczy. Przewidziane jest także pasmo popołudniowe i godzinny program publicystyczny o 21. W styczniu zadebiutują w rozgłośni serwisy informacyjne.

Radio 357 we wtorek 1 grudnia przekroczyło w serwisie Patronite.pl poziom 350 tys. zł miesięcznych wpłat, czyli cel przewidujący uruchomienie emisji na żywo. Stacja zapowiada, że wraz z rosnącą kwotą do ramówki dodawane będą kolejne elementy. Aby nadawać w pełnej wersji, Radio 357 potrzebuje 485 tys. zł miesięcznie.

Radio Nowy Świat wystartowało w lipcu. Szefową stacji jest Magda Jethon, była redaktor naczelna Programu III Polskiego Radia, a dyrektorem muzycznym Krzysztof Łuszczewski, były szef radiowej Czwórki. Na rozgłośnię na Patronite zebrano dotychczas ponad 5,5 mln zł.

(KOZ, 04.12.2020)

Pozostałe tematy weekendowe

We wtorek poznamy laureatów Grand Press 2020
Ekstraklasa oglądana w Indonezji i Timorze Wschodnim
Kina studyjne ratują się w internecie
* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.