Temat: na weekend

Dział: RADIO

Dodano: Grudzień 04, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Szorstka przyjaźń Radia Nowy Świat z 357

fot. Piotr Molecki/East News, Jakub Kamiński/East News, Marcin Zawadzki/Radio 357

Radio 357, tworzone przez byłych dziennikarzy Programu III Polskiego Radia, deklaruje, że w piątkowe poranki nie będzie chciało konkurować z audycją Wojciecha Manna w Radiu Nowy Świat. Jak przekazała szefowa RNŚ Magda Jethon, Wojciech Mann nie oczekuje, iż będzie traktowany "jako autor specjalnej troski".

- Od samego początku podkreślamy, że nie widzimy w tej relacji konkurencji, a raczej przyjazną koegzystencję, bo internet umożliwia formy współpracy niedostępne mediom tradycyjnym - mówi Tomasz Michniewicz, jeden z twórców Radia 357.

- Część naszych patronów dzieli uwagę między Radio 357 i Radio Nowy Świat. Obiecaliśmy im, że zaprosimy naszych znajomych z Radia Nowy Świat do wspólnego zaśpiewania "Karpia", i tak zrobiliśmy, oraz - to symboliczne - że nie będziemy bić się o uwagę słuchaczy w piątkowy poranek prowadzony w Radiu Nowy Świat przez Wojciecha Manna - dodaje Michniewicz i zapowiada: - Może w tym czasie zaproponujemy lekki program, może tylko playlistę, zobaczymy. Uważamy, że takie gesty szacunku i uprzejmości to coś, czego nam wszystkim dziś w kraju brakuje.

- Skontaktowałam się w tej sprawie z redaktorem Wojciechem Mannem. Powiedział, że ciągle jeszcze nie czuje się antenowo niepełnosprawny, więc nie oczekuje, iż będzie traktowany jako autor specjalnej troski - mówi Magda Jethon, redaktorka naczelna Radia Nowy Świat. - Uważa, że Radio 357 powinno rzucać swoje najlepsze siły na każdy odcinek ramówki, tak jak robimy to my - dodaje.

Wojciech Mann w Radiu Nowy Świat prowadzi audycję "Poranna Manna" w piątki od 6 do 10.

Radio 357 rozpocznie nadawanie jeszcze w grudniu, ale twórcy nie podają na razie dokładnej daty startu. Stacja ujawnia patronom za to piątkową ramówkę. O 10 audycję będzie mieć Tomasz Michniewicz. W południe Michał Olszański porozmawia z zaproszonymi gośćmi. O 13 nowe brzmienia prezentować będzie Marta Malinowska. O 14 o filmach i serialach ma opowiadać Katarzyna Borowiecka. Od 16 do 19 program poprowadzi Kuba Strzyczkowski. Między 19 a 22 nadawana będzie audycja "Lista piosenek 357", w których początkowo prezentowane będą najlepsze nagrania prezentowane przez dziennikarzy stacji. O 22 swoją audycję będzie mieć Piotr Stelmach.

Przez cały dzień audycje mają pojawiać się również w soboty i niedziele. Twórcy nie ujawniają jeszcze, przez ile godzin program nadawany będzie od poniedziałku do czwartku. Wiadomo, że poranny program w te dni poprowadzi Marcin Łukawski, a w południe Kuba Strzyczkowski będzie gospodarzem audycji z telefonicznym z udziałem słuchaczy. Przewidziane jest także pasmo popołudniowe i godzinny program publicystyczny o 21. W styczniu zadebiutują w rozgłośni serwisy informacyjne.

Radio 357 we wtorek 1 grudnia przekroczyło w serwisie Patronite.pl poziom 350 tys. zł miesięcznych wpłat, czyli cel przewidujący uruchomienie emisji na żywo. Stacja zapowiada, że wraz z rosnącą kwotą do ramówki dodawane będą kolejne elementy. Aby nadawać w pełnej wersji, Radio 357 potrzebuje 485 tys. zł miesięcznie.

Radio Nowy Świat wystartowało w lipcu. Szefową stacji jest Magda Jethon, była redaktor naczelna Programu III Polskiego Radia, a dyrektorem muzycznym Krzysztof Łuszczewski, były szef radiowej Czwórki. Na rozgłośnię na Patronite zebrano dotychczas ponad 5,5 mln zł.

(KOZ, 04.12.2020)

Pozostałe tematy weekendowe

Kina studyjne ratują się w internecie
We wtorek poznamy laureatów Grand Press 2020
Ekstraklasa oglądana w Indonezji i Timorze Wschodnim
* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.