Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 04, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dzienniki Polska Press i "Puls Biznesu" droższe o kilkadziesiąt groszy

Od lat z początkiem stycznia rosną ceny gazet (fot. Digital Buggu/Pexels.com)

Z początkiem roku wzrosła cena siedmiu dzienników regionalnych Polska Press Grupy. Zdrożał także "Puls Biznesu" (Bonnier Business Polska).

"Gazeta Współczesna" od poniedziałku do środy jest droższa o 30 gr, w czwartki o 50 gr, a w piątki (wydanie magazynowe) o 40 gr. Wydania codziennie "Kuriera Porannego" kosztują w styczniu o 30 gr więcej niż w grudniu, a piątkowe o 40 gr więcej.

Cena "Dziennika Bałtyckiego" wzrosła o 20 gr w przypadku wydań od wtorku do czwartku i o 30 gr dla wydań poniedziałkowych, piątkowych i sobotnich. "Kurier Lubelski" podrożał o 30 gr. W przypadku "Dziennika Łódzkiego" podwyżka wyniosła 20 gr dla wydań codziennych, a piątkowy magazyn jest o 10 gr droższy w przypadku mutacji łódzkiej i o 30 gr droższy w przypadku pozostałych mutacji.

"Express Ilustrowany" jest droższy o 10 gr (wydania codziennie) i o 20 gr (piątkowy magazyn). Z kolei codzienne (poniedziałek - piątek) wydania "Dziennika Zachodniego" są droższe o 20 gr, a sobotnie o 30 gr. Wszystkie wymienione tytuły należą do Polska Press.

Od początku stycznia o 50 gr więcej trzeba zapłacić za ”Puls Biznesu” (Bonnier Business Polska), który kosztuje teraz 7,50 zł. Wydawca tłumaczy podwyżkę ceny  wzrostem kosztów dystrybucji dziennika, papieru i druku.

Wcześniej, bo już od 7 grudnia na podniesienie ceny wydań o złotówkę zdecydował się wydawca ”Dziennika Gazety Prawnej” (Infor Biznes"). Od poniedziałku do czwartku kosztuje on 5,90 zł, a piątkowe wydanie magazynowe 6,90 zł.

Od stycznia nie zmieniły się ceny "Gazety Wyborczej" (Agora SA), "Super Expressu" (Time) i "Gazety Polskiej Codziennie" (Forum).

(KOZ, 04.01.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.