Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 28, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Daniel Obajtek Człowiekiem Wolności 2020 roku tygodnika "Sieci"

"Nie kolekcjonuję tytułów, nie pcham się na stanowiska. Dostaję zadania i je realizuję" - mówi w wywiadzie okładkowym Daniel Obajtek, Człowiek Wolności "Sieci" (fot. Piotr Molecki/East News)

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek został uhonorowany tytułem Człowieka Wolności 2020 roku tygodnika "Sieci" (Fratria).

Redakcja tygodnika tytuł przyznała po raz ósmy. Jak podaje regulamin konkursu, Człowiekiem Wolności może zostać osoba, "która swoją pracą, podejmowanymi działaniami, postawą, twórczością lub działalnością publiczną przysłużyła się obronie wolności – zarówno wolności słowa, jak i wolności obywatelskich". W ubiegłym roku tytułem uhonorowany został Mateusz Morawiecki, wcześniej nagrodę zdobywali: Piotr Gliński, Julia Przyłębska, Jarosław Kaczyński, Andrzej Duda, Krzysztof Szwagrzyk i Jarosław Marek Rymkiewicz.

Obajtek znalazł się na okładce dzisiejszego wydania "Sieci", jego zdjęcie opatrzone jest podpisem "Co jeszcze odzyska dla Polski". W numerze ukazał się wywiad, w którym, jak pisze wydawca, "prezes Orlenu zauważa, że jego aktywność uderza w interesy wielu potężnych grup i jasne jest, że trwa swoiste polityczne polowanie wymierzone w niego i przeciwko niemu". "Nie kolekcjonuję tytułów, nie pcham się na stanowiska. Dostaję zadania i je realizuję. Mam 45 lat, pracowałem w samorządzie, ale i w prywatnym biznesie, w polityce, wszędzie z pełnym zaangażowaniem i pokorą, starając się być fair wobec ludzi" - mówi o sobie Obajtek w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi.

Jacek Żakowski komentuje: - Kiedyś Anna Walentynowicz powiedziała, że każdy ma tyle wolności, ile sobie weźmie. Widać, ile oni sobie biorą. "Sieci" są biuletynem PR-owym części Zjednoczonej Prawicy, pisemkiem usługowym obecnej władzy, które świadczy jej usługi w zamian za opłaty.

PKN Orlen na początku grudnia podpisał wstępną umowę przejęcia wydawnictwa Polska Press (wydaje 20 z 24 dzienników regionalnych) od niemieckiej Verlagsgruppe Passau Capital Group. Koncern czeka na zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w tej sprawie. Wcześniej Orlen przejął kontrolę nad kolporterem prasy - spółką Ruch.

(JSX, 28.12.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.