Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 21, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sąd uchylił grzywnę nałożoną na Katarzynę Włodkowską przez prokuraturę

Prokuratura nałożyła na Katarzynę Włodkowską 500 zł grzywny (fot. Rave Caven - Adrian Kulesza)

Sąd Okręgowy w Gdańsku uchylił w piątek postanowienie Prokuratury Okręgowej w Gdańsku nakładające na reporterkę "Dużego Formatu" Katarzynę Włodkowską grzywnę za nieujawnienie źródła informacji.

"I potwierdził, że to sąd jest od zwalniania nas z obow. zachowania tajemnicy dziennikarskiej, nie prokuratura (po zbadaniu, czy zachodzi taka konieczność)" - napisała na Twitterze Katarzyna Włodkowska.

Jak pisała "Gazeta Wyborcza", prokuratura chciała, by Katarzyna Włodkowska ujawniła informatorów w sprawie zabójstwa Pawła Adamowicza, którzy podważali wersję śledczych. Gdy dziennikarka odmówiła, ukarała ją w listopadzie 500 zł grzywny. Jako powód wskazano "bezpodstawne uchylanie się od złożenia zeznań". "GW" odwołała się wówczas od decyzji do sądu.

(KOZ, 21.12.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.