Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 14, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sąd: TVP musi ujawnić zarobki prezenterów programów informacyjnych

Sąd stwierdził, że "bezczynność Telewizji Polskiej S.A. z siedzibą w Warszawie miała miejsce z rażącym naruszeniem prawa" (fot. Jakub Kaminski/East News)

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zdecydował, że Telewizja Polska musi ujawnić przewodniczącemu partii Nowoczesna Adamowi Szłapce zarobki prezenterów programów informacyjnych. - To już drugi wyrok w tej sprawie - poinformował poseł na Twitterze.

W styczniu Szłapka zwrócił się do prezesa TVP Jacka Kurskiego o ujawnienie tej informacji, ale TVP wydała decyzję odmowną. Poseł Koalicji Obywatelskiej zaskarżył decyzję, powołując się na zawarty w Konstytucji RP zapis o prawie do uzyskania dostępu do informacji publicznej. W październiku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie nakazał TVP udzielenie informacji, jednak Szłapka otrzymał tylko dane o wynagrodzeniach dla dyrektorów regionalnych, natomiast pominięto pozostałe pytania zawarte we wniosku. Szłapka poszedł do sądu ponownie i otrzymał satysfakcjonujący go wyrok.

- "TVP Info dopuściła się bezczynności z RAŻĄCYM naruszeniem prawa. Drugi raz wygrałem w Sądzie z Jackiem Kurskim, czekam na informacje o wynagrodzeniach Michała Adamczyka, Michała Rachonia i Adriana Klarenbacha" - napisał na Twitterze. 

Przewodniczący Nowoczesnej zapowiedział, że zwrot kosztów w wysokości 100 zł, jakie TVP powinna przelać na jego konto, przekaże na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

(MAC, 14.12.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.