Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 09, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Towarzystwo Dziennikarskie do pracowników Polska Press: Możecie stawiać opór

Polska Press ma 20 z 24 wydawanych w Polsce dzienników regionalnych oraz blisko 120 tygodników lokalnych (fot. Piotr Molecki/East News)

Towarzystwo Dziennikarskie apeluje o stawianie oporu do pracowników spółki Polska Press, która będzie przejęta przez PKN Orlen. I oferuje pomoc prawną zwalnianym dziennikarzom.

W poniedziałek Orlen poinformował, że przejmuje wydawnictwo Polska Press od niemieckiej Verlagsgruppe Passau Capital Group. Spółka ma 20 z 24 wydawanych w Polsce dzienników regionalnych oraz blisko 120 tygodników lokalnych. Według danych Mediapanelu w październiku serwisy internetowe Grupy Polska Press odwiedziło 17,4 mln użytkowników. Transakcja wymaga zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

"Praktycznie cała prasa regionalna (20 tytułów), wiele portali, a nawet lokalnych stacji TV, ma stać się partyjnymi mediami PiS" - zaznacza Towarzystwo Dziennikarskie. I zwraca się z apelem do pracowników Polska Press: "Teraz macie zostać kolejnym głosem Nowogrodzkiej, a ci, którzy się nie podporządkują, będą musieli odejść. Waszymi szefami zostaną sprawdzeni propagandyści z lokalnych mediów »publicznych«. Wyznaczą Wam cele i przeciwników. Nie możemy od nikogo z Was wymagać heroizmu, ale pamiętajcie: możecie stawiać opór. Kiedyś mówiło się »Nic tak nie plami człowieka jak atrament« – Wasze teksty pozostaną".

TD dodało, że będzie monitorować zwolnienia pracowników w przejętych przez Orlen mediach. Apeluje do zwalnianych, by informowali o czystkach. "Będziemy te zwolnienia nagłaśniać i spróbujemy zapewnić Wam pomoc prawną. Tylko tyle możemy Wam zaoferować" - zaznacza.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(JSX, 09.12.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.