Dział: PRASA

Dodano: Październik 15, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agora wycofała wniosek w sprawie zwolnienia Wojciecha Orlińskiego

Wojciech Orliński szefem "S" w Agorze jest od maja 2012 roku (screen: YouTube/Xiegarnia.pl)

Zarząd Agory doszedł do porozumienia z NSZZ "Solidarność" Agory SA i Inforadia w sprawie zapowiadanego wcześniej zwolnienia Wojciecha Orlińskiego. Dziennikarz pozostanie szefem związku.

"Zarząd postanowił wycofać wniosek o wyrażenie zgody na zwolnienie dyscyplinarne Pana Wojciecha Orlińskiego. Równocześnie Komisja Międzyzakładowa zobowiązała się do prowadzenia rzetelnej komunikacji oraz działania zgodnie z ideą wzajemnego szacunku i w poszanowaniu obowiązującego prawa" – napisała Agora w opublikowanym w środę wieczorem komunikacie. 

Wojciech Orliński informacji nie skomentował.

Spółka chciała rozwiązać umowę o pracę z Orlińskim bez wypowiedzenia, uznając, że działał na jej szkodę. Pod apelem o niezwalnianie Orlińskiego podpisało się ponad 100 osób: dziennikarzy, publicystów, polityków, naukowców. W obronie szefa Solidarności stanęło również kierownictwo "Gazety Wyborczej" i drugi działający w spółce związek zawodowy.

W ubiegły weekend zarząd Agory napisał w oświadczeniu, że nawiązał "dialog z komisją reprezentującą Organizację Międzyzakładową NSZZ »Solidarność« Agory S.A. i Inforadia Sp. z o.o.". W sprawie Orlińskiego we wtorek odbyła się telekonferencja, ale nie przyniosła żadnych rozstrzygnięć.

⇒ ZOBACZ TEŻ: Sprawa Orlińskiego dzieli komentatorów

Wojciech Orliński pracuje w Agorze od 1997 roku, jest dziennikarzem "Gazety Wyborczej", pisze także książki. W Solidarności w spółce jest od początku jej działalności (koniec 2011 roku), a od maja 2012 roku jest jej przewodniczącym.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(JSX, BAE, 15.10.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.