Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 01, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Krzysztof Varga rozstaje się z "Dużym Formatem", będzie pisał do "Newsweeka"

Felietony Vargi ukazywały się w "Dużym Formacie" od 10 lat (screen: YouTube/Festiwal Fama)

Krzysztof Varga nie będzie pisał już felietonów do "Dużego Formatu", magazynu reporterskiego "Gazety Wyborczej" (Agora). Od 7 grudnia jego teksty będą pojawiać się w tygodniku "Newsweek Polska" (Ringier Axel Springer Polska).

Pisarz o swoim odejściu poinformował w ostatnim (jak wyliczył: 552.) felietonie w "DF". Wspomina, że pisał tu od 10 lat, ale już wcześniej 15 spędził przy ul. Czerskiej jako recenzent, dziennikarz, redaktor i kierownik działów. "Dziś rozstaję się z połową mojego życia – rozstaję się z częścią samego siebie" – zakończył. W rozmowie z "Press" potwierdza, że od 7 grudnia jego felietony będą ukazywać się w tygodniku "Newsweek Polska". - Dostałem ciekawą propozycję z "Newsweeka" i przyjąłem. Tyle mogę powiedzieć - ucina Varga.

Niedawno z pisania felietonów do "Newsweeka" w związku z objęciem stanowiska redaktora naczelnego Wirtualnej Polski zrezygnował Marcin Meller.

Od października regularnych felietonów dla "Dużego Formatu" nie pisze już Mariusz Szczygieł. W ubiegłym roku magazyn zmniejszył format i zakończył współpracę z Wojciechem Tochmanem.

We wrześniu średnia sprzedaż ogółem "Gazety Wyborczej" wyniosła 61 433 egz. (spadek o 24,88 proc. w stosunku do września 2019 roku).

(JSX, 01.12.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.