Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 04, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Duży Format" kończy współpracę z Wojciechem Tochmanem

Wojciech Tochman był reporterem "Gazety Wyborczej" w latach 1990-2004 (screen: YouTube/Wydawnictwo Literackie)

Wojciech Tochman nie będzie już felietonistą "Dużego Formatu", reporterskiego dodatku "Gazety Wyborczej" (Agora). Jak go poinformowano, "DF" od 10 czerwca zmniejsza objętość i nie będzie w nim miejsca dla jego tekstów. Agora podkreśla, że magazyn stawia na reportaż.

O końcu współpracy Tochman poinformował na Facebooku. "Dziś mój ostatni felieton w »Dużym Formacie« – dodatku reporterów Gazety Wyborczej, o czym się dowiedziałem kilka chwil temu z maila szefa DF. Powód: DF się kurczy i brakuje miejsca. Dziękuję Koleżankom i Kolegom za lata współpracy. Czytelniczkom i Czytelnikom – za wiele słów sympatii i życzliwej krytyki" – napisał reporter.

– Nic więcej nie wiem. "Duży Format" zmniejsza objętość od 10 czerwca i nie ma miejsca dla moich felietonów. Dostałem taki komunikat i podziękowanie za lata współpracy, która była przyjemnością – mówi "Presserwisowi" Tochman.

Redaktor naczelny "Dużego Formatu" Mariusz Burchart nie chciał komentować sprawy, odesłał nas do biura prasowego Agory. – "Duży Format" zmienia się, będzie w nim mniej felietonów niż dotychczas, stawiamy na reportaż, który pozostaje znakiem rozpoznawczym naszego magazynu reporterów – mówi Nina Graboś, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej spółki.

Felietony Tochmana ukazywały się na ostatniej stronie "DF". Tochman był reporterem "Gazety Wyborczej" w latach 1990-2004, jest autorem książek reporterskich, m.in. "Jakbyś kamień jadła", "Dzisiaj narysujemy śmierć" i wydanej w tym roku "Pianie kogutów, płacz psów". Jest także współzałożycielem Fundacji Itaka i Instytutu Reportażu, wykłada w Polskiej Szkole Reportażu.

Galeria: Grand Press Photo 2019, fotoreportaż - I miejsce w kategorii ŻYCIE CODZIENNE

(JSX, 04.06.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.