Dział: PRASA

Dodano: Listopad 24, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Powstał medialny think tank Instytut Zamenhofa

Prezesem Instytutu Zamenhofa jest Paweł Prus

Dziennikarze i eksperci medialni powołali Instytut Zamenhofa. Jak piszą założyciele, to pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej "think tank zorientowany na badanie i opisywanie środowiska mediów oraz procesów związanych z komunikacją i obiegiem informacji".

Wśród swoich zadań instytut wymienia raporty i analizy dotyczące rynku mediów i technik komunikacji, inicjowanie debat, monitoring naruszeń prawa do informacji i wolności mediów, udział w pracach legislacyjnych przepisów kształtujących media czy prawa autorskie (IZ chce działać na rzecz zniesienia art. 212 kk), edukację medialną. W przyszłym roku IZ planuje rozpocząć pierwszy w Polsce program rezydencji dziennikarskich.

Założycielem i prezesem IZ jest Paweł Prus, prawnik, dziennikarz, ekspert ds. strategii komunikacji. W zespole znaleźli się Sylwia Czubkowska, redaktorka prowadząca magazynu Spider’s Web+ (przewodnicząca rady), Nikola Bochyńska z Wirtualnemedia.pl (członkini rady) i Grzegorz Kwolek z RMF FM (członek zarządu). Ekspertami są reporter TVN 24 Paweł Szot, dziennikarz Polsatu Michał Giersz i doktor nauk społecznych Milena Drzewiecka.

W poniedziałek IZ opublikował przygotowany przez Szota poradnik bezpieczeństwa dla dziennikarzy w czasie demonstracji, do pobrania bezpłatnie ze strony organizacji.

(JSX, 24.11.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.