Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 16, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Festiwal filmowy w Gdyni online. Dostępny tylko dla branży filmowej i dziennikarzy

Festiwal odbędzie się w dniach 8-12 grudnia (fot. Pexels.com)

45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w formie online dostępny będzie tylko dla dziennikarzy i przedstawicieli branży filmowej.

Sprzedaż akredytacji rozpocznie się w poniedziałek 23 listopada, ich liczba jest ograniczona i decydować ma kolejność zgłoszeń. Koszt akredytacji wynosi 100 zł. Sprzedaż będzie się odbywać na stronie System.festiwalgdynia.pl.

Akredytacje branżowe przeznaczone są dla producentów, dystrybutorów, przedstawicieli instytucji filmowych, reprezentantów wydarzeń filmowych i innych osób związanych z rynkiem filmowym w Polsce oraz studentów szkół filmowych.

Pokazy filmów online udostępnionych na platformie festiwalowej będą się odbywać w wirtualnych salach kinowych zgodnie z ustalonym harmonogramem projekcji, wyłącznie dla posiadaczy akredytacji, którzy dokonają wcześniejszej rezerwacji miejsca na seans.

Bez ograniczeń będzie możliwe oglądanie konferencji prasowych online z udziałem twórców, a także uczestnictwo w wybranych wydarzeniach towarzyszących: spotkaniach, debatach i koncertach.

Organizatorzy festiwalu poinformowali, że byli gotowi, by udostępnić pokazy filmowe online również szerszej publiczności. "Okazało się to jednak niemożliwe ze względu na ograniczenia licencyjne i technologiczne. Część producentów ma już podpisane umowy z dystrybutorami, które zamykają im możliwość eksploatacji filmów w internecie, a pierwszeństwo dają premierom kinowym" - czytamy na stronie imprezy.

45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych odbędzie się w dniach 8-12 grudnia 2020 roku.

(KOZ, 16.11.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.