Dział: PRASA

Dodano: Listopad 12, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

UOKiK ma zastrzeżenia do przejęcia Eurozetu przez Agorę

Agora ma 40 proc. Eurozetu i stara się o zgodę UOKiK na przejęcie całości (fot. materiały prasowe)

Zdaniem prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów planowane przez Agorę przejęcie kontroli nad Eurozetem może doprowadzić do zaburzeń w funkcjonowaniu konkurencji.

Zarząd Agory SA poinformował w komunikacie giełdowym, że we wtorek 10 listopada otrzymał pismo o zastrzeżeniach prezesa UOKiK co do przejęcia przez spółkę kontroli nad Eurozet sp. z o.o. Wątpliwości mają dotyczyć niektórych rynków, na których działa jednocześnie Agora i Eurozet. Według UOKiK planowana koncentracja może doprowadzić do "zaburzeń w funkcjonowaniu konkurencji" na tych rynkach. Spółka podkreśla, że zgłoszone zastrzeżenia nie przesądzają o ostatecznej decyzji UOKiK. Agora odniesie się do zastrzeżeń w ramach trwającego postępowania.

Agora w lutym 2019 roku za ponad 130 mln zł kupiła 40 proc. udziałów w Eurozecie. Pod koniec października 2019 roku złożyła wniosek do UOKiK ws. przejęcia pozostałych 60 proc. Agora ma czas na dokonanie tej transakcji do połowy 2022 roku.

Agora w radiowym portfolio ma ponadregionalne Tok FM, a także trzy sieci radiowe: Radio Złote Przeboje, Radio Pogoda i Rock Radio. Natomiast do Eurozetu należą: Radio Zet, Antyradio, Meloradio i Chillizet.

We wtorek akcje Agory na zamknięciu notowań na GPW kosztowały 6,4 zł (wzrost o 4,6 proc.). Komunikat opublikowano już po zamknięciu giełdy.

(JSX, 12.11.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.