Dział: PRASA

Dodano: Listopad 09, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Empik nie zamknął salonów w galeriach handlowych

W salonach Empiku zostały określone i są przestrzegane bezpieczne odległości w kolejkach do kas (fot. materiały prasowe Empik)

Wszystkie salony Empik, również te prowadzone w galeriach handlowych, pozostały otwarte. Zgodnie z decyzją rządu ograniczenia w handlu nie dotyczą sklepów, których przeważająca działalność polega na sprzedaży gazet lub książek.

Wydawcy prasy obawiali się ewentualnego zamknięcia salonów prasowych w galeriach handlowych w związku z wprowadzeniem przez rząd nowych ograniczeń obowiązujących od soboty 7 listopada. Dopiero w piątek wieczorem ukazało się rozporządzenie Rady Ministrów określające, jakie sklepy muszą być od północy zamknięte z powodu epidemii. Wynika z niego, że zakaz handlu detalicznego w obiektach handlowych o powierzchni powyżej 2 tys. m kw. nie dotyczy m.in. podmiotów, których przeważająca działalność polega na sprzedaży gazet lub książek. W związku z tym nadal działają salony prasowe zarówno w centrach miast, na osiedlach, jak i w galeriach oraz parkach handlowych.

Empik zapewnia, że stosuje się do wytycznych aktualnego rozporządzenia o limicie osób przebywających w sklepie. W każdym salonie zostały zainstalowane pleksi przy kasach, a przy wejściach są dostępne płyny do dezynfekcji rąk oraz jednorazowe rękawiczki.

(GK, 09.11.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.