Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 29, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KRRiT o "brutalnych atakach na dziennikarzy mediów publicznych i katolickich"

Pod sprzeciwem nie podpisali się przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski i Andrzej Sabatowski. (fot. Piotr Molecki/East News)

Troje spośród pięciorga członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji podpisało się pod sprzeciwem "wobec brutalnych ataków na dziennikarzy". Nie ma wśród nich przewodniczącego KRRiT Witolda Kołodziejskiego.

"W związku z powtarzającymi się brutalnymi atakami na dziennikarzy mediów publicznych i katolickich my, niżej podpisani członkowie KRRiT, wyrażamy stanowczy sprzeciw dotyczący stosowania przemocy wobec dziennikarzy oraz wywierania na nich nacisków utrudniających należyte wykonywanie obowiązków służbowych. Jesteśmy także głęboko zaniepokojeni decyzją sądu o niezastosowaniu aresztu wobec sprawcy pobicia operatora TVP Gdańsk" - czytamy w stanowisku podpisanym przez wiceprzewodnicząca KRRiT Teresę Bochwic i członków Elżbietę Więcławską-Sauk i Janusza Kaweckiego.

Wzywają oni "wszystkich działających na rynku medialnym do zaprzestania brutalizacji debaty publicznej i przyjęcia odpowiedzialności za słowa i czyny".

Pod sprzeciwem nie podpisali się przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski i Andrzej Sabatowski. Dlaczego? - Nie komentuję decyzji sądu o areszcie tymczasowym, co do reszty się zgadzam - odpowiada tylko Kołodziejski.

(KOZ, 29.10.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.