Dział: PRASA

Dodano: Październik 26, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sasin nagrodzony przez Fratrię za pieniądze spółek, które nadzoruje

Sponsorami nagrody są spółki skarbu państwa, podlegające Jackowi Sasinowi (fot. Jakub Kaminski/East News)

Wydawnictwo Fratria, wydawca m.in. „Sieci”, „Gazety Bankowej” oraz serwisów Wpolityce.pl i Wgospodarce.pl, przyznało nagrody Polskiego Kompasu 2020, "dedykowane osobom i firmom, które w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju gospodarczego Polski". Główne wyróżnienie trafiło do wicepremiera, ministra aktywów państwowych Jacka Sasina.

Sasin, który wydał w tym roku 70 mln złotych na wybory, które się nie odbyły, został wyróżniony za "udowodnienie, że patriotyzm gospodarczy oznacza przede wszystkim sprawne podejmowanie odważnych i bezkompromisowych decyzji oraz działań, których celem nadrzędnym jest bezpieczeństwo kraju i obywateli, a także rozsądne łączenie w polityce antycovidowej zachowania bezpieczeństwa pracowników i utrzymania gospodarki".

Sponsorami nagrody Polskiego Kompasu 2020 są spółki skarbu państwa, które Sasin nadzoruje jako minister, m.in. Orlen, Energa, PGNiG, PZU, Lotos, Tauron, Totalizator Sportowy, Poczta Polska.

Press

(AMS, 26.10.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.