Dział: RADIO

Dodano: Październik 16, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rusza Polskie Radio Kierowców

Jakub Marcinowicz (po lewej) poprowadził pierwszą audycję w Radiu dla Kierowców (screen YouTube.com/Polskie Radio)

Polskie Radio Kierowców zaczęło nadawanie. To nowa antena cyfrowa Polskiego Radia. 

Jak zapowiada spółka, ma to być program "sprofilowany pod wymagania i potrzeby użytkowników dróg". Serwisy informacyjne będą nadawane co godzinę w językach polskim, angielskim, niemieckim i ukraińskim - głównie informacje drogowe i pogodowe. Ramówka została podzielona na pasma "Rozrusznik" (od godz. 5 do 11), "Wysokie obroty" (od 11 do 17) i "Na luzie" (od 17 do 23). W ciągu dnia przez 40 minut w każdej godzinie będzie można usłyszeć muzykę dobraną pod potrzeby kierowców, tzw. muzykę drogi. Pozostały czas wypełnią m.in. wejścia reporterskie, rozmowy z gośćmi, edukacja z dziedziny bezpieczeństwa i zasad poruszania się na drodze.

Szefową Polskiego Radia Kierowców została Edyta Poźniak, kierowniczka ds. informacji w Programie I Polskiego Radia. Z naszych ustaleń wynika, że docelowo jednak stacją ma kierować ktoś inny. W Polskim Radiu wymienia się w tej roli Roberta Kilena i Mariusza Dąbrowskiego z zespołu nowej anteny. Kilen już wcześniej był wskazywany na szefa rozgłośni.  

Polskiego Radia Kierowców można słuchać za pośrednictwem multipleksu radia cyfrowego, internetu i aplikacji mobilnej (na urządzenia z systemami iOS i Android).

(KOZ, 16.10.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.