Dział: INTERNET

Dodano: Październik 07, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Beata Biel nie kieruje już serwisem Konkret24

Beata Biel kierowała serwisem Konkret24 od 2017 roku (fot. Piotr Molecki/East News)

Beata Biel nie jest już szefową serwisu fact-checkingowego Konkret24 - dowiedział się "Presserwis".

Beata Biel, jak już informowaliśmy, objęła stanowisko dyrektorki działu rozwoju i premium news digital w TVN Discovery Polska. Z naszych informacji wynika, że serwisem Konkret24 zamiast niej kieruje teraz Piotr Witek, zastępca redaktora naczelnego Tvn24.pl.

Marcin Barcz, dyrektor departamentu komunikacji korporacyjnej TVN Grupa Discovery, nie odniósł się do naszych ustaleń. "Decyzje o zmianach personalnych w TVN Grupa Discovery komunikujemy w oficjalnym trybie po tym, jak po pierwsze: zostaną one podjęte, po drugie: zostaną wewnętrznie zakomunikowane wewnątrz grupy z uwzględnieniem wszystkich osób, których bezpośrednio dotyczą, a po trzecie: uznamy je za istotne z punktu widzenia opinii publicznej" - przekazał w odpowiedzi.

Piotr Witek do zespołu Tvn24.pl dołączył w 2014 roku. Do serwisu przeszedł wówczas z tygodnika "Wprost". We "Wproście" od 2012 roku był sekretarzem redakcji. Wcześniej był sekretarzem redakcji, a następnie wicenaczelnym "Przekroju". W latach 2005-2010 pracował w "Dzienniku" jako szef działu wydarzenia, sekretarz redakcji i zastępca redaktora naczelnego.

Beata Biel kierowała serwisem Konkret24 od początku jego istnienia, czyli od 2017 roku. Projekt otrzymał dofinansowanie z funduszu Google DNI Innovation Fund. W latach 2001-2010 Biel pracowała w "Superwizjerze" TVN. W 2008 roku otrzymała nagrodę Grand Press za reportaż telewizyjny. Od jesieni 2015 roku do wiosny 2017 roku odpowiadała za szkolenie dziennikarzy z Europy Środkowo-Wschodniej w Google News Lab.

W 2019 roku Konkret24 został nagrodzony Grand Press Digital.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 07.10.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.